e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Most přivítá podzim farmářskými slavnostmi a dnem seniorů

publikováno: 26.9.2017, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Město Most

Sdílet: facebook twitter google+

Podzimní farmářské slavnosti, takový název nese akce zaměřená na prezentaci a prodej kvalitních potravin od regionálních výrobců a pěstitelů, zejména jablek, brambor a cibule. Uskuteční se v sobotu 30. září od 8,00 do 12,00 hodin na 1. náměstí v Mostě. Odpoledne na trhy naváže den pro seniory.

Během farmářských slavností bude připraven bohatý program, který zahrne například soutěž o nejchutnější jablečný dezert, do níž se mohou zapojit zájemci z řad široké veřejnosti. Návštěvníci třetí farmářské slavnosti se mohou těšit i na prezentaci a ochutnávku Regionálních potravin Ústeckého kraje nebo soutěže v dojení krávy na čas. V 10,30 hodin pak proběhne vyhlášení výsledků soutěže Turistického informačního centra s názvem Znalosti o kostele si osvěží, ten kdo s námi soutěží.

„Podmínkou první soutěže je vyrobit dezert, jehož součástí budou jablka. Registrace proběhne až v den konání farmářské slavnosti. Zájemci přinesou své výrobky a odevzdají je v označeném stanu. Vítězem druhé soutěže se pak stane ten, kdo během 30 vteřin nadojí nejvíce ‚mléka‘. Soutěží se v kategoriích muži, ženy a děti, registrace proběhne až na místě. Vyhlášení výsledků obou soutěží se uskuteční v 11,00 hodin,“ informoval vedoucí oddělení kultury a sportu mosteckého magistrátu Michal Vavroch. Hudební doprovod zajistí ve dvou vstupech kapela Camna. Pro děti bude připraveno skákací centrum v podobě farmy.

Po polední přestávce začne ve 13,00 hodin na 1. náměstí Den seniorů, odpoledne plné zábavy pro dříve narozené. „Návštěvníci se mohou těšit na dětský pěvecký sbor Poupata a vystoupení tanečních a pěveckých seniorských klubů z Mostu a okolí. Součástí programu bude i tematická módní přehlídka. Každý, kdo se dostaví v prvorepublikovém oblečení, se může zapojit do soutěže a tři nejzajímavější kostýmy budou oceněny,“ doplnil Michal Vavroch.

Děti se mohou těšit na skákací hrad z dopoledního programu, pro seniory bude zajištěna káva a voda zdarma z mobilní kavárny. Návštěvníci budou rovněž seznámeni s projektem Taxík Maxík. Programem provede Vlastimil Vébr.

Foto: Pixabay.com