e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Nová turistická mapa Žatce doporučí památky i obchůdky

publikováno: 26.8.2022, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Památky, hotely, kavárny i kalendář akcí. To vše a mnohem víc nabídne nová mapa v infopanelu na Kruhovém náměstí v Žatci. Její odhalení proběhne ve středu 31. srpna odpoledne. Dokončil ji v rámci participativního rozpočtu žatecký spolek A dál?. Získat můžete i vstupenku do některého místního muzea zdarma.

“Záměrem mapy je informovat nejen turisty, kteří vidí město poprvé, ale i místní. Proto jsme kromě historických památek, architektonicky hodnotných staveb a soch do mapy zařadili třeba kalendář pravidelných akcí nebo tipy na zajímavé krámky v sekci Žatečané doporučují,” popisuje obsah mapy Eva Sladká ze spolku A dál?. Právě tato část může být lákavá pro ty, kteří rádi navštěvují nebo se dlouhodobě chystají do některého ze žateckých muzeí. Mohou totiž získat volnou vstupenku pro dvě osoby do vybrané instituce. 

Jak na to? “Stačí nakoupit v některém z obchůdků ze sekce “Žatečané doporučují” v minimální hodnotě 200 Kč v období od 17. do 31. srpna a donést nám na křest mapy účtenku. Za ni vám vydáme volnou vstupenku do muzea dle vlastního výběru. Nápadem jsme se inspirovali ve Znojmě projektem #mastozadax. Když se osvědčí, rádi akci zopakujeme třeba i v rozsáhlejší podobě,” vysvětluje další členka spolku Monika Merdová.

Křest bude zároveň příležitostí pro směnu brožurek a kontaktů spolků a organizací. Máte v následujícím školním roce co nabídnout? Přijďte 31. srpna mezi 16. a 18. hodinou na Kruhové náměstí. V oranžovém stanu spolku A dál? jsou všichni vítáni.