e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Prázdniny na hradech a zámcích uzavře Hradozámecká noc

publikováno: 26.8.2019, kategorie: Památky, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Poslední prázdninovou sobotu se můžete rozloučit s prázdninami na některém ze zámků či hradů. Čekají vás kostýmované prohlídky, sraz bílých paní, parforsní hon nebo úniková hra. V sobotu 31. srpna se otevřou zámky Stekník, Duchcov, Ploskovice, Jezeří, Krásný Dvůr a Libochovice a také hrad Házmburk.

Zámek Stekník
Zámek nabídne netradičními večerní a noční hranými prohlídkami v zámeckých interiérech, které nás provedou nejen napříč staletími historií památky, ale také zdejšími pověstmi ze zámku i podzámčí. Součástí letošního programu bude i dobové taneční vystoupení z 20. let 20. století. Průvodci oblečení v historických kostýmech provedou návštěvníky rozsvícenými sály, kde se odehrají scénky představující jednotlivé etapy historie památky, návštěvníci se setkají s hraběcí rodinou Kulhánků z Klaudensteina, s Josefem Antonínem Korbem z Weidenheimu jeho druhou ženou Josefou Becherovou, rodinou švýcarského konzula pana Déteindre a dalšími osobnostmi, kteří na zámku v minulosti pobývali. Začátky jednotlivých prohlídek budou v 18, 19, 20, 21 a 22 hodin. Doporučena rezervace na: steknik@npu.cz, nebo telefon 723 086 011.

Zámek Ploskovice
Večerní prohlídky, které budou probíhat od 18,00 do 22,00 hodin mají tentokrát na téma Společenstvo ploskovických prstenů. "Zámek ovládli zlí démoni temných časů. Ale stále jsou tu hrdinové připravení jim čelit. Stanete se jedněmi z nich a přijdete nasát atmosféru světa hobitů, elfů a čarodějů?" lákají pořadatelé. Vstupenky objednávejte na tel. čísle 416 749 092.

Hrad Házmburk
Pro návštěvníky hradu bude připraven noční osvětlený hrad a táborák pro doplnění atmosféry, a to od 16,00 hodin až do půlnoci. Hradní pán letos svolává na sraz všechny Bílé paní.

Zámek Duchcov
V Duchcově pro vás tentokrát připravili únikovou hru. Unikat ze zamčeného zámku budete spolu s historickými postavami, které se nejednou dostanou do svízelné situace. Není tudíž vyloučeno, že i sám Giacomo Casanova bude potřebovat vaši pomoc, aby i on ze zámku úspěšně uprchl. Interaktivní prohlídky zámku spolu s herci z Divadla V Pytli probíhají od 18,00 do 22,00 hodin, vždy po 15 minutých. Otevřena bude i část zámeckého sklepení. Rezervace je možná na telefonu 417 835 301.

Zámek Libochovice
Na nádvoří zámku se tuto noc odehrají dvě divadelní představení. První od 18,00 hodin, kdy vystoupí dětský divadelní soubor Malis Libochovice s příběhem Tři mušketýři. Ve 20,30 hodin pak zahraje Rádobydivadlo Klapý  divadelní hru Maxima Gorkého Vassa.

Zámek Krásný Dvůr
Program ve stylu parforsních honů vás čeká v Krásném Dvoře. Vydejte se s Janem Rudolfem Černínem a s jeho chotí na obhlídku loveckého území do krajinářského parku a seznamte se s jeho krásami a jedinečnostmi nebo se staňte přímým účastníkem parforsního honu v rámci zážitkové hry. A nakonec slavnostně uzavřete lov na Novogotickém templu za hudebního doprovodu loveckých trubačů. Komentované procházky parkem vycházejí od zámku v 17,00 a 20,00 hodin, součástí procházky je i vstup do Novogotického templu. Zážitková hra startuje mezi 17,30 a 19,30 hodin, součástí zážitkové hry je i netradiční prohlídka vybraných interiérů zámku. Rezervace možná na tel. 415 210 004.

Zámek Jezeří
Těšit se můžete na večerní prohlídku expozice v knížecím apartmá. Sladkou tečku vám dodá posezení v prvorepublikové kavárně s poslechem dobové hudby. Prohlídky bez průvodce, vstup do zámku bude od 20,00 hodin, zavírá se v deset.