e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 28. až 30. srpna

publikováno: 26.8.2015, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Více než tři desítky akcí, které zpestří poslední prázdninový víkend, jsme pro vás shromáždili v posledních srpnových Tipech na víkend. Závody trucků, kol i koní, festivaly rockové, swingové i folkové, pro děti strašidla, vodníci, draci i netopýři, výlety historickými vlaky, slavnosti... 

Kulturní šmytec
Rázná tečka za kulturním létem na zámku Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku je podtitul nedělního rockového koncertu. 30. srpna od 14,00 hodin vystoupí Joe Purple, Furt rovně, Přetlak věku, Inventa Storca, Blues Dickinson a MHD Louny se Shakespearovým Snem noci svatojánské. Vstupné jen 30 Kč. V sobotu 29. srpna předchází swingový hudební festival. Podrobnosti se dozvíte v pozvánce.

Loučení s prázdninami
Další rozloučení s létem se chystá v Libochovicích v zámeckém parku v sobotu 30. srpna od 14,00 hodin. Tématem jsou zvířata, takže se představí kočičí útulek, sokolníci, koně, psí agility. Připraveny budou dětské dílny a stánkové tržiště, hasiči chystají pro děti výstavu techniky i dovádění v pěně. Vstup je zdarma.

Strašidelná sklepení
Libochovice ještě jednou, tentokrát je to pozvánka do zámku, kde budou ve sklepích řádit 28. a 29. srpna strašidla. Hrané prohlídky s pohádkovými čertíky, čerticemi i samotným Luciferem začínají v 18,00 hodin a dále pak každou čtvrthodinu, trvají asi 30 minut. Vstupné 80 a 60 Kč, rezervace na tel.  416 591 443 nutná.

Císařský den
Největší slavnosti města Kadaně se konají tuto sobotu 29. srpna. Jako každý rok nebude chybět historické tržiště na náměstí ani příjezd císařské družiny. Večerní novinkou bude akrobatická show. Děti čeká soutěžní putování po městských hradbách. Podrobný program najdete v článku Do Kadaně opět na závěr prázdnin míří císař

Cyklovlakem do Krušných hor
Naposledy se letos můžete svézt historickým cyklovlakem do Krušných hor 30. srpna. Vlaky společnosti Loko-Motiv jedou z Chomutova v 8,15 hodin a vyvezou vás například do Křímova, Rusové, na Měděnec, Kovářskou a Vejprty. Zpět z Vejprt je odjezd ve 13,40 hodin.

Zámek Pátek
Poslední příležitost prohlédnout si zámek v Pátku na Lounsku nabídne tento víkend. Barokní zámek na břehu Ohře se na zimu zavře 30.srpna. Prohlídky jsou možné v sobotu a neděli od 10,00 do 16,00 hodin. Na místě stálá výstava obrazů a keramiky Hany Štroblové, expozice o slavných páteckých rodácích a obyvatelích (stavitel řetězových mostů Bedřich Snirch, zahradník a cestovatel Benedikt Roezl, cestovatel Emil Holub) a o opravě zámku. 

Hradozámecká noc
Velkolepé rozloučení s létem na hradech a zámcích v záři měsíce a plamenů - tak lákají pořadatelé na další ročník Hradozámecké noci. Koná se poslední prázdninový víkend v sobotu 29. srpna. Vybrali jsme pro vás osm zajímavých tipů na akce v našem regionu, které najdete zde

Balet Egeria
Nestihli jste v červnu světovou premiéru baletu o víle Egerii, uvedeného u příležitosti oslav 1210 let od první zmínky o řece Ohři? Reprízu můžete vidět na stejném místě – tedy na nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani na molu u Splitu v pátek 28. srpna, vpředvečer Císařského dne. Hudbu složil Martin Šíl, tančí tanečníci ze ZUŠ Klementa Slavického. Začátek ve 21,00 hodin.

Czech Truck Prix 
Opět po roce se na Autodrom Most vrací v termínu 28. až 30. srpna evropské závody tahačů Czech Truck Prix 2015. Svátek pro všechny vyznavače těžkých strojů, neopakovatelné atmosféry a napínavého závodního klání, který nikde jinde v České republice neuvidíte. Celý víkend se můžete také těšit na bohatý doprovodný program a 27. srpna projedou trucky i centrem města Most, na 1. náměstí od 15,30 do 17,00 hodin proběhne hudební a taneční představení a autogramiáda jezdců.

Prohlídka záchranné stanice
Slavnostní zahájení provozu nové Záchranné stanice pro handicapované živočichy připravuje Podkrušnohorský zoopark Chomutov na pátek 28. srpna. Jedinečnou možnost nahlédnout do zázemí budou mít během pátečního odpoledne nejen pozvaní hosté, ale všichni návštěvníci zooparku. Prohlídky začínají ve 12 hodin. Více zde

Labské léto
V sobotu 29. srpna se v letním kině v Ústí nad Labem koná hudební festival Labské léto. Začátek je o půl jedné odpoledne a v programu vystoupí Helena Vondráčková, No Name, Divokej Bill, Mig 21, písničkář Petr Lüftner a také skupina Nebe. Vstup na místě 150 Kč.

BarboraFest
Hudba bude znít také přírodním koupalištěm Barbora u Oldřichova na Teplicku. V sobotu 29. srpna se ve zdejším kempu koná Barborafest, startuje v 10,00 hodin. Účinkují: DJ Wich & LA4, Lipo, Jaksi Taksi, Zakázaný Ovoce, Faces Are Fiction, Hot Pants, Smrtislav, Hello Officer, DJ Australan a další. K tomu doprovodný sportovní program a možnost kempování za stovku. Vstupné 199 Kč v předprodeji.

Rock for Churchill
Další hudební festival se už pošestnácté koná ve Vroutku na Podbořansku v areálu Myslivna. Program začne už v pátek 28. srpna večer a pokračuje celý den v sobotu. Vystoupí například Selah Sue, Archive, Horkýše Slíže, Wohnout, N.O.H.A., Sto zvířat, Asian Dub Foundation... Program na www.rfch.cz.

Folkové atrium
Jiný hudební žánr nabídne festival v atriu Domu kultury v Litoměřicích v sobotu 29. srpna. Od 15,00 hodin můžete postupně slyšet kapely Fešáci, Zrní, Pavla Dobeše, Epy de Mye, Claymore a další. Vstupné 150 Kč, možnost opékání buřtů.

Dubské slavnosti
Velké slavnosti se konají také v Dubí na Teplicku. Program začne fanfárami z kostela Panny Marie a koncertem Jitky Zelenkové tamtéž v pátek 28. srpna v 17,00 hodin. V sobotu bude od 10,00 do 12,00 hodin probíhat ve sportovním areálu Dubí 2 program pro děti, odpoledne budou hrát Dalibor Janda, Hana Zagorová, Petr Bende a další, vše uzavře ve 22,30 hodin ohňostroj. V neděli 30. srpna se od 10,00 hodin koná ve sportovním areálu soutěž historických vozidel (auta budou k vidění na parkovišti před Domem porcelánu), odpoledne pak zahraje skupina Jelen, Václav Neckář a Ivan Mládek a Banjo Band. Po celou sobotu se konají Porcelánové trhy.

Železniční výlet
Vydejte se 29. srpna nostalgickým vlakem s parní lokomotivou "Kremák" za železniční historií do běžně nepřístupného železničního depozitáře Národního technického muzea. Vlak odjíždí v 9,40 z Lužné u Rakovníka, kde se nachází železniční muzeum, přes Žatec (10,40 hodin) do Chomutova. Zpět z depozitáře odjíždí vlak ve 14,10 hodin. Depozitář v chomutovském lokomotivním depu bude mimořádně otevřený 28. až 30. srpna od 10,00 do 17,00 hodin. Vtsupné do depozitáře je 50 a 30 Kč.

Enduro Ralley
Mostecký závod, určený všestranným cyklistům, jimž nejsou cizí kombinace sjezdu, maratonu a crosscountry, bude opět přichystán na třech kopcích v bezprostřední blízkosti centra Mostu. Změnu přinese posunutý termín z tradičně podzimního na 30. srpen. Další, neméně zajímavé novinky budou na trati, která by letos měla být podstatně náročnější. Více se o ní dozvíte v tomto článku

Pivní slavnosti
Druhé lounské pivní slavnosti se konají 29. srpna na Mírovém náměstí v Lounech. Začínají v pravé poledne a kromě ochutnávky piva vás čekají pivní soutěže, hudební vystoupení Country Carolina, Helingonkáři, kapela Vivar, Divadlo M s muzikálem Písničky ze Staré Prahy, Elán Revival a pro děti pohádky a Matyho škola her a tance. Pořádá Rodinný minipivovar Domov.

Řemesla Krušných hor
Poslední srpnovou sobotu 29. můžete přijít na Setkání s řemesly v Háji u Loučné pod Klínovcem. Na parkovišti u Penzionu Kodera budou od 10,00 do 17,00 hodin předvádět svou zručnost různí řemeslníci a návštěvníci si vše mohou sami také vyzkoušet, např. drátování, hrnčířství, pletení z pedigu, malování na textil, výroba šperků. 

Tvořivé odpoledne pro děti
Umění domorodé Afriky si mohou děti vyzkoušet v neděli 30. srpna od 13,30 hodin v Galerii Sladovna v Žatci, která chystá tvořivé odpoledne. Inspirovány výstavou afrického umění budou děti tvořit masku. Vstupné 20 Kč.

Maraton horských kol
MTB Maraton Krušnoborec startuje v sobotu 29. srpna ve Sport areálu Klíny v Krušných horách. Na trati závodníky čeká 44 km s převýšením 1695 metrů. Prezentace od 8,00 hodin ve sportovním areálu. Přihlášky na www.krusnoborec.webnode.cz.

Prokletí na hradě
Hradní rockovou událostí roku má být páteční představení Prokletí na Horním Hradě u Stráže nad Ohří. Příběhy dávných časů ožijí v heavy-metalovém kabátě 28. srpna od 21,00 hodin. Hradní nádvoří prozáří kužely světel, kovově hutný zvuk kapely Chiomara vás přenese do apokalyptické krajiny po drtivém útoku z Východu. Nechte se přenést do světa udatných Bójů, do Země tří Sluncí, do skalních útesů, kterými se valí Divoká řeka. Bojovníci ze skupiny Rectus a prorocký hlas Viktora Braunreitera)vás dovedou do bájného města měst. Vstupné na místě 200 Kč.

Večer netopýrů
Zábavné odpoledne a večer plný netopýrů se koná v neděli 30. srpna v areálu hradu Hněvín nad Mostem, kde na vás čekají výtvarná tvoření, výroba budek pro netopýry a stezka odvahy. Začátek v 15,30 hodin, vstup zdarma, přijít můžete v masce netopýra.

Pohádka ve mlýně
Na poslední prázdninovou neděli 30. srpna připravil Vernerův mlýn v Brlohu na Lounsku pro děti pohádku Matěj a čarodějnice souboru Klouzák z Postoloprt. Začátek v 15,00 hodin, vstupné 20 Kč.

Vodnické hraní
POZOR ZRUŠENO! V neděli 30. srpna potěší děti také v Selském dvoře v Braňanech na Mostecku, kde chystají od 12,00 do 18,00 hodin Vodnické hraní. Program je určen pro děti od 4 do 7 let a čeká je výroba kostýmů vodní víly a vodníčků, kreativní hraní a vyrábění, opékání buřtíků, soutěže, jízda na ponících a jiné skotačiny a hledání hastrmanova pokladu. Cena je 290 Kč.

Hudba v Jezeří
Předposlední koncert festivalu Hudební léto v Jezeří se koná v neděli 30. srpna od 15,00 hodin. V prostorách zámku u Litvínova zazní sonáty pro lesní roh. Podrobný program série koncertů najdete zde

Sportovní otevření parku
Po rozsáhlé rekonstrukci se v pátek 28. srpna otevře veřejnosti Olejomlýnský park v Jirkově. Sportovní a zábavný program pro celou rodinu začíná v 16,00 hodin. Co se bude v parku dít se dozvíte v článku V Jirkově se otevře Olejomlýnský park.

Pochod Giacoma Casanovy
Další sportovní akcí, do které se můžete zapojit, je celovíkendová turistická akce v Duchcově. Od čtvrtka 27. srpna do neděle 30. srpna můžete vyrazit na některou z etap Pochodu Giacoma Casanovy. Trasy jsou jak krátké pro rodiny s dětmi, tak celodenní túry pro náročné a vedou okolím Oseka. Start a cíl je na ZŠ J. Pešaty v e Smetanově ulici v Duchcově. Podrobnosti o startech a trasách na webu města

Pohádkování na Benediktu
Divadlo a sooutěže pro celou rodinu nabídne v pátek 28. srpna od 17,00 hodin areál letní scény Benedikt v Mostě. K dispozici bude oheň na opékání buřtů.

Dostihy
Velká letní cena Ústeckého kraje bude vrcholným dostihem sobotního dostihového odpoledne na hipodromu v Mostě (29. srpna). Závodiště se otevře ve 13,00 hodin, první dostih začíná o půl hodiny později. Celkem je připraveno osm závodů včetně dostihu poníků. Autobusová kyvadlová doprava jezdí z centra Mostu.

Letní šotoušení
S podtitulem Výprava za kouzlem železnic chystá Offroadsafari na sobotní den výlet po železničních zajímavostech na Mostecku. Odjezd je v 10,00 hodin z hlavního nádraží v Mostě, ovšem nikoliv vlakem, ale terénními auty. Podíváte se na na lom Hrabák, kolejiště u násypek a provoz na trati do Počerad, důlní dráhy u zaniklých Třebušic, důlní dráhy u Komořan, projdete se po povrchu posledního hnědouhelného hlubinného dolu v Čechách a do důlního muzeua s expozicí lokomotiv. Jízdné: 790 Kč/dospělá osoba, děti do 15 let 390 Kč. Podrobnosti na www.offroadsafari.cz.

Loučení na Klínovci
Město Loučná pod Klínovcem pořádá pro všechny děti den plný soutěží a zábavy v sobotu 29. srpna od 10,00 hodin v Aprés restaurant. Děti čeká živý klaun, soutěže, diskotéka.

Drakiáda a den otevřených dveří u hasičů
Je nejvyšší čas začít stavět draka na hasičskou petrovickou drakiádu. Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje - stanice Petrovice na Ústecku a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska pořádá 29. srpna od 9,00 již tradiční drakiádu spojenou s otevřenými dveřmi stanice Petrovice. Na programu je v 9,00 a 11,00 hodin ukázka požární stanice a hasičské techniky, od 11,00 do 13,00 hodin drakiáda a od 14,00 opékání buřtů. 

Augustýnská pouť
V Lužicích na Mostecku slaví o víkendu Augustýnskou pouť, která začne už 28. srpna Rockový pátkem, na němž od 18,00 hodin zahrají regionální kapely Story Time, Stará škola, Sandra a její vembloudi a Cumbal. Zábavně soutěžní sobota pak začíná v sobotu 29. srpna v 10,00 hodin fotbalovým turnajem, pokračuje dopoledne pro děti. Na odpoledne jsou připraveny jízdy kočárem a na koních, lidský stolní fotbal, dechovka, odpoledne pro děti a zumba, ukázka hasičské techniky s pěnou a na závěr taneční zábava se skupinou Kamufláž a odpálení ohňostroje. Po celý den pouťové atrakce, stánky.

Rybí slavnosti
Páté rybí slavnosti, spojené s oslavami 70. výročí založené Českého rybářského svazu v Mostě, se konají v sobotu 29. srpna v Litvínově v areálu Pavel. Od 9,00 do 8,00 hodin vás čeká živá hudba, občerstvení, pro děti volné chytání ryb a soutěže a samozřejmě rybí speciality. Bude zároveň probíhat i nábor nových členů.

Rašovické country léto
Na Vyhlídce v Rašovicích u Klášterce nad Ohří se v sobotu 29. srpna od 14,00 hodin poná country festival, pořádaný kapelou Muzika Občas. Kromě ní zahrají Černý had A.T.D:, Od plotny skok, Pardálové, Modrotisk, Nosáči a Fámy.

Hudba v kostele
K oslavě svátku svatého Bartoloměje (v pondělí 24. srpna) se ve Smolnici v kostele, zasvěceném tomuto světci, koná koncert pro varhany a lesní roh. Začátek v sobotu 29. srpna od 16,00 hodin. Zároveň si můžete o víkendu prohlédnout výstavu Smolnice v proměnách času - vernisáž v sobotu od 20,00 hodin, otevřeno bude v pátek od 14,00 do 19,00, v sobotu od 10,00 do 15,00 a v neděli od 10,00 do 17,00 hodin. V neděli od 14,30 hodin se koná mše svatá s hudebním doprovodem.

Foto: Císařský den, autor: Václav Vlasák.