e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Třináct malířů přijede tvořit na Benedikt

publikováno: 26.7.2022, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Sedm dní s malíři můžete strávit v areálu Benedikt v Mostě. Třináct umělců dorazí na týdenní sympozium Barevný Benedikt. Pod ruce jim můžete nahlédnout každý den od 3. do 10. srpna, kdy Barevný Benedikt vyvrcholí vernisáží.

Výtvarné symopozim Barevný Benedikt se v Mostě koná už počtrnácté a je pravidelně vrcholem kulturní letní sezóny. Setkávají se zde známí regionální malíři navzájem i se svými příznivci a zájemci o výtvarné umění. 

"Můžete sledovat začátek obrázek a po týdnu vidět celý výsledek. My se jako výtvarníci na sympozium těšíme, protože uvidíme i vás, přátele výtvarného umění a můžeme si spolu popovídat v příjemném prostředí," zve jeden ze stálých hostů, litvínovská výtvarnice Sylva Prchlíková. Z tradičních hostů sympozia dorazí třeba Roman Křelina, Josef Zedník či František Bodlák. Dále budou na Benediktu tvořit Romana Štajerová, Martin Ptáček, Hana Matuštíková, Jiří Šorm, Eliška Kozlíková, Patrik Rutkovský, Renata Kyssa Lehmanová a Hana Novotná. "Trávíme spolu večery diskusemi o umění, můžeme se jeden o druhého něco naučit, zjistit, jakou kdo používá techniku," dodává, proč se na sympozium těší Sylva Prchlíková.

Sympozium vrchlí ve středu 10. srpna, kdy v 15,00 hodin začne vernisáž dokončených děl a od 17,00 hodin je připraven závěrečný přípitek a dražba.