e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Hradozámecká noc na Stekníku přenese do dob osvícenství

publikováno: 26.7.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Václav Sojka

Sdílet: facebook twitter google+

Letošní Hradozámecká noc, která zpřístupňuje památky ve večerních hodinách, se přesunula z konce srpna na konec července. Na zámku Stekník na Žatecku se budete v sobotu 31. července moci přenést do epochy osvícenství a zažít atmosféru do noci zahaleného zámku a kouzlo nádvoří osvíceného loučemi.

Letošní Hradozámecká noc návštěvníky přenese do epochy osvícenství konce 18. století. Do doby, která byla opravdovým předělem mezi starým a novým světem a svými impulzy způsobila doslova převrat evropského myšlení. Zde se zrodil základ dnešních představ o svobodě, lidskosti, demokracii a pokroku. Během Hradozámecké noci se můžete vydat časem a vrátit se do doby příchodu nového myšlení za Jana Františka hraběte Kulhánka z Klaudensteina na konci 18. století a prožít šíření osvícenství za baronů Korbů z Weidenheimu na přelomu následujícího století.

Začátky jednotlivých prohlídek budou v sobotu 31. července 19.00, 20.00, 20.30, 21.00 a 21.30 hodin. Kapacita prohlídek je omezena, doporučujeme rezervaci na: steknik@npu.cz nebo telefonu: 778 486 747. Základní vstupné je 160 korun, snížené pak 130 korun.