e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Pořadatelé už pilují program Dočesné. Kdo vystoupí letos?

publikováno: 26.7.2018, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Výroční koncert BSP, The Tap Tap, Marie Rottrová nebo Ondřej Havelka jeho Malody Makers, Xindl X a Krucipusk - to je jen malý výběr z účinkujících na žatecké Dočesné, která se letos koná na přelomu srpna a září.

Slavnost ke skončení sklizně chmele se letos v Žatci po 61. "Zaměstnanci žateckého divadla již několik týdnů připravují tuto tradiční akci. V těchto dnech probíhají jednání ze sponzory a mediálními partnery. Oslovováni jsou české i zahraniční pivovary. Sepisují smlouvy ze stánkaři a dolaďuje se program," prozradil Karel Fiala. Doplnil, že stále hledají dobrovolníky pro přípravné práce.

Program bude i letos probíhat na pěti podiích. Hlavní scéna na náměstí Svobody, druhá scéna na náměstí Prokopa Velkého, třetí scéna si své místo našla v letním amfiteátru ve Vrchlického ulici. Čtvrtou scénu s historickou tématikou najdou návštěvníci tradičně ve Dvořákově ulici. Po loňském úspěchu bude pátá scéna umístěna v Kapucínké zahradě. Pro zájemce bude otevřena Expozice muzea Homolupulů nebo výstava králíků, drůbeže, holubů a exotů. Součástí programu je také Streeball Cup, Skatečesná a festival Underwall.

Mezi potvrzenými vystupujícími jsou BSP, kteří slaví 25 let, Roman Dragoun & His Angels, The Tap Tap, Jakub Smolík s kapelou, Marie Rottrová s kapelou, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Xindl X (host Sabina Křováková), Instinct, Vanua 2, Traktor, Krucispusk, Perutě, Znouzecnost, Olga Lounová s kapelou, Tři segry revival bandy, Petr Spálený s kapelou, Pavel Calta s kapelou, Lochness, Krejčik Honza (Eldorádo), Ivan Král Trio, Jablkoň, Nebe, Sebastián, The Little Bit Band, ZUŠ Big Band Jirkov, The Gang a další.

Podrobný program zveřejníme začátkem srpna.