reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na tento víkend – 28. až 30. června

publikováno: 26.6.2013, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Začínají prázdniny a tak nemohou tento víkend chybět akce pro děti – pozor některé startují už ve čtvrtek – třeba v Žatci a Kadani! Pro dospělé nabídneme třeba pivní slavnosti v Kadani, farmářské trhy na zámku, slavnost v krušnohorském kostelíku nebo folk na hradě.

Mostík
Odpoledne pro celou rodinu je podtitul akce Mostík, kterou pořádají mostecké neziskové organizace v areálu letní scény na Benediktu v Mostě v pátek 28. června od 17,00 hodin. Na programu bude soutěžení pro celou rodinu, táborák a hrát bude country skupiny Nával.

Rozloučení se školou
Už ve čtvrtek 27. června od 8,00 hodin bude probíhat zábavná akce pro děti v Žatci ve vojenském areálu K-500, kterou pořádají vojáci a městská policie. Děti čkeají ukázky zbraní a výstroje, pyrotechniky bojové techniky, ukázky výcviku a střelecký trenažér, hasiči předvedou likvidaci následků dopravní nehody osobního vozidla a děti potěší pěnou. Uvidí také záchranářské a služební psi či ukázky ošetření zranění. Vše doplní soutěže pro děti.

Prázdniny s plyšáky
Slavní plyšáci Jů a Hele zahájí prázdniny v Mostě, a to v pohádce, kterou připravili členové divadla Loudadlo. Na kouzelném paloučku, jak se dětský pořad jmenuje, budou součástí také hry a soutěže pro děti. Akce se uskuteční v neděli 30. června od 17,00 hodin v Kulturním domě Repre v Mostě. Pro jedničkáře vstup zdarma.

Folk na hradě
Na hradě Hněvín v Mostě pokračují tradiční letní folkové koncerty. V neděli 30. června od 19,00 hodin zahraje  Žalman & spol. Další koncerty budou pokračovat v červenci. Předprodej vstupenek v Turistickém a informačním centru v budově Magistrátu města Mostu. Cena 100 Kč v předprodeji 120 Kč na místě.

Hurá do zoo!
Za zvířaty, za zábavou i na zmrzlinu – tak láká Podkrušnohorský zoopark v Chomutově děti v pátek 28. června. Od 13,00 hodin pro vás připravuje vystoupení Divadla Uličník  s pohádkou Kterak se loupežník do pekla dostal, dále křtiny hříběte, soutěže o vstupenky na Pohádkové safari, malování na obličej, jízdy Lokálkou Amálkou a Safari Expresem. Pro prvních 300 dětských návštěvníků je připravena poukázka na zmrzlinu zdarma.

Oslavy svátku sv. Petra a Pavla
Sdružení přátel kostela sv. Petra a Pavla ve Volyni na Chomutovsku, které v krušnohorské vesničce Volyně na Chomutovsku zachraňuje chátrající kostel sv. Petra a Pavla, pořádá oslavu. Cenná památka s gotickými malbami ze 14. století měla být v 80. letech minulého století zbourána, ale jako zázrakem nakonec přežila.
Nyní vás sdružení zve na oslavu svátku sv. Petra a Pavla v sobotu 29. června od 14,00 hodin. Čeká vás výstava historických fotografií, pohoštění, nabídka dárkových předmětů, jejichž zakoupením můžete přispět kostelu.

Country večer
Country večer, který bude vzpomínkou na kamaráda Vojtu Španihela, pořádají skupiny Cop a Workers v restauraci Stromovka v Lounech. Koná se 29. června od 20,00 hodin, vstup 150 Kč.

Hurá prázdniny
Už ve čtvrtek 27. června od 13,00 do 20,00 hodin můžete slavit příchod prázdnin v AmFíku a u Restaurace Split v Kadani. Gymnázium Kadaň zve na odpoledne plné hudby, sportovních a nesportovních soutěží (jízda na raftech, jízda na koních, jízda na inline bruslích, stříkání z hadice na cíl, nafukování balónků). Možnost opékání buřtů, specialita ze zvěřiny jako překvapení. Vstup volný

Pivní slavnosti
V sobotu 29. června můžete v Kadani těšit na dvacet druhů piva z deseti malých pivovarů. Zastoupena budou piva podle různých druhů výroby i s různou silou, od sedmistupňového letňáku po silnou dvacítku. Svézt se budete moci pivním šlapohybem s obsluhou nahoře bez. Ochutnáte středověké pivo a uvidíte středověký postup výroby mladiny. Přednést o různých druzích piv a jejich výrobě přijede nejlepší evropský degustátor Pavel Konáš z Plzně. Budete moci hlasovat pro nejchutnější pivo a to nejoceňovanější pak získá kadaňskou pivní cenu. Moderovat a hrát bude Pepa Štross, dále vystoupí Míra Zíma a Nosáči. Začátek od 13,00 hodin ve Františkánských zahradách v Kadani. Ve vstupném 50 Kč originální sklenice.

Biblické krajiny
Město Osek zve do galerie Informačního centra v Oseku ve vstupních prostorách kláštera, na výstavu plastik Vojtěšky Vlčkové nazvanou Biblické krajiny. Autorka používá techniku lití na ztracený vosk a jako materiál bronz a kámen. Ve svých solitérních plastikách i kombinaci bronzu a kamene realizuje převážně figurální motivy. Výška plastik zpravidla nepřesahuje 20 cm. Technologie i materiál vylučují možnost repliky. Vernisáž výstavy proběhne v sobotu 29. června v 16,00 hodin. Výstava bude přístupná od úterý do neděle od 10,00 do 16,00 hodin a potrvá do 28. července.

Hasištejnské hradní hrátky
V sobotu 29. června se na hradě Hasištejn na Chomutovsku (u obce Místo) konají už šesté hradní hrátky okolních obcí Březno, Droužkovice, Málkov, Místo, Strupčice. Jejich zástupci se utkají v netradičních disciplínách, připraven doprovodný program, vstup volný, začátek v 10,00 hodin.

Zámecké trhy
Státní zámek Krásný Dvůr připravuje na svém nádvoří farmářské Zámecké trhy na Dvoře, které proběhnou 29. června. Těšit se můžete na tradiční farmářské produkty: sýry, zeleninu, ovoce, sirupy, bylinky, med a mnohem více, na kulturní program a také na prezentaci psího plemene - Český strakatý pes. Trhy probíhají od 10,00 do 15,00 hodin. Zámecký park, poškozený povodní, je již přístupný veřejnosti.

Napoleonská vojna na zámku
Státní zámek Velké Březno u Ústí nad Labem v rámci napoleonských slavností připravil netradiční kostýmovanou prohlídku v upomínku na 200. výročí bitvy u Chlumce, která bude zakončena sladkým překvapením. Akce nazvaná O Napoleonské vojně rakouskýma očima proběhne v neděli 30. června od 14,00 hodin.

Pohár ručních kol
V Lounech se v sobotu 29. června pojede Evropský pohár ručních kol: EHC – European Handbike Circuit. Již jedenáctý ročník tohoto závodu handicapovaných startuje v 10,00 hodin na Komenského náměstí v Lounech. Zúčastnit se můžete nejen jako fanoušci, ale také v rámci doprovodných závodů. Ve 13,45 hodin startuje nesoutěžní jízda na kolečkových bruslích, hned poté Český ohár koloběžek s hromadným startem. Další závody v rámci poháru pak probíhají až do večerních hodin.

Švestková dráha
Lokálka z Mostu do Litoměřic, tzv. Švestková dráha, zahájí v sobotu 29. června svůj provoz. Součástí prvních jízd budou ochutnávky regionálních potravin od Agrární komory Most. Vlak odjíždí z Mostu z nádraží v 9,34 hodin, zpět se vrací v 16,18 hodin z Litoměřic.