e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Litvínově se celoplošná odstávka teplé vody nechystá, v Mostě bude dvoudenní

publikováno: 26.5.2016, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Společnosti Severočeská teplárenská a United Energy oznámily, že v letošním roce nepřipravují celoplošnou letní odstávku v dodávkách teplé vody pro město Litvínov. V místech, kde stav zařízení vyžaduje jen drobné zásahy, budou dodávky teplé vody přerušeny jen na několik hodin, případně na pouhý jeden den. Odlišná situace bude v sousedním Mostě.

V Mostě je letos plánována celoplošná odstávka v délce 2 dnů v červenci. Bez teplé vody až na dobu tří týdnů však zůstane část domácností a odběratelů města v lokalitách, kde jsou opravy a rekonstrukce natolik rozsáhlé, že je nelze zrealizovat během kratší doby.

„Cílem revitalizace horkovodních potrubí je jednak zvýšení spolehlivosti dodávek tepla a teplé vody v nadcházející sezóně a především pak minimalizace tepelných ztrát,“ sdělil již dříve Petr Horák, ředitel společnosti Severočeská teplárenská. „Výměna a rekonstrukce zastaralých případně dožitých technologií je součástí dlouhodobého programu obnovování a udržování vysoké kvality systému CZT,“ doplnil Horák.

Konkrétní odběrná místa, kterých se přerušení dodávek teplé vody týká a přesné termíny odstavení tepla, najdou odběratelé na webových stránkách společností Severočeská teplárenská a United Energy.

„Obyvatele měst budeme informovat prostřednictvím médií, našich webových stránek www.setep.cz a www.ue.cz, za pomoci obou radnic i informačních letáků předaných jednotlivým správcům odstavených objektů. Bližší informace budou i na telefonních číslech 476 447 830 nebo 734 289 969,“ řekla k informovanosti obyvatel Miloslava Kučerová, tisková mluvčí teplárenské společnosti.

„Uvědomujeme si, že každá odstávka znamená značný zásah do komfortu obyvatel, věříme však, že naši odběratelé chápou nutnost těchto činností. Za způsobené nepříjemnosti i nepohodlí v důsledku přípravy tepelných zařízení na topnou sezónu se společnosti obyvatelům obou měst samozřejmě omlouvají,“ doplnila Kučerová.