e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Kam bezpečně do přírody: Nejvyšší vrchol Mostecka

publikováno: 26.3.2020, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Přinášíme vám první z tipů na výlety do přírody, kterými vás chceme pozvat na čerstvý vzduch. Tentokrát se vypravíme do nadmořské výšky téměř jednoho kilometru, na nejvyšší vrch mostecké části Krušných hor, Loučnou.

Pobyt v přírodě je zásadní pro naši imunutu a pomáhá i naší psychice zvládnout současné náročné dny. Vydejte se proto s námi bezpečně do přírody. Další informace o tom, proč jsme začali zveřejňovat tyto tipy, najdete v článku Kam bezpečně do přírody: Série tipů na výlety.

Skálu Loučnou najdete na Litvínovsku v nadmořské výšce 956 metrů. Závěrečné stoupání vám pořádně protáhne plíce, nicméně trasa není náročná a je zvládnutelná i s menšími dětmi - nikoliv ovšem s kočárkem.

UPOZORNĚNÍ: Jak nás informovala naše čtenářka, aktuálně nelze na Dlouhé Louce dobře parkovat: "Nově je místní velké parkoviště do konce dubna určeno pouze místním chatařům, policie zde stojí a otáčí turisty zpět. Zaparkovat lze jen níže v serpentýnách," informovala nás paní Lucie.

Startujeme na parkovišti v Dlouhé Louce, odkud v zimě vybíhají na tratě běžkaři. Vydáme se západním směrem (na Meziboří) po pohodlné a široké cestě. Jakmile mineme několik chat, ocitneme se ve volné přírodě. Cesta umožňuje snadno se vyhnout dalším turistům. Po cca 2,5 kilometrech je značená odbočka k vrcholu po náročnější, nicméně kratší cestě s prudkým stoupáním. Z vrcholu Loučné se nabízí krásné výhledy pod Krušné hory a na České středohoří. Tam i zpět měří trasa asi 5,5 km.

Jak bezpečně vyrazit na výlet nebo procházku? Pokud je to možné, vyhněte se hromadné dopravě. Budeme vám nabízet tipy jak pro motorizované, tak krátké výlety přímo z měst. Choďte pouze v úzkém rodinném kruhu, nepřibírejte žádné přátele nebo sousedy či spolužáky vašich dětí. Než opustíte území obce, mějte na sobě vždy roušku. Vezměte si s sebou vlastní zásobu jídla a pití - restaurace jsou zavřené a do místních obchodů nechoďte. Pokud na cestě někoho potkáte, poodejděte z cesty a vyhněte se. 

Užijte si pobyt v jarní přírodě a hodně zdraví!