e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Mostecké divadlo se rozloučí se třemi inscenacemi

publikováno: 26.3.2016, kategorie: Divadlo a film, autor: Tereza Braumová

Sdílet: facebook twitter google+

Městské divadlo v Mostě uvede na konci března a v průběhu dubna derniéry hned tří inscenací. Diváci mají poslední možnost shlédnout Pozvání na večírek, Přelet nad kukaččím hnízdem (na fotografii) a inscenaci Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství.

První rozloučení proběhne už v úterý 29. března na Komorní scéně v 19,00 hodin. Poslední aplaus obdrží Pozvání na večírek (N. Simon) v režii Milana Schejbala.  Uvidíte, co se stane, když se na večírku náhodou potkají tři páry, které před lety rozdělil rozvod. Těšit se můžete na Jana Beneše, Veroniku Týcovou, Michaelu Krausovou, Víta Herzinu, Jakuba Dostála a Annu Fixovou.

11. dubna naposledy divadlo uvede inscenaci, která se v loňském roce stala absolutním vítězem festivalu Young for young a také získala Cenu diváka za rok 2013. Inscenaci podle Keseyho slavné knihy o svobodě a drzounství – Přelet nad kukaččím hnízdem (Dale Wasserman) v režii Pavla Kheka.

Třetí derniérou před začátkem prázdnin bude Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství s Jiřím Krausem a Radimem Madejou v hlavních rolích. Jedná se o příběh na motivy románu Ingvara Ambjornsena Pokrevní bratři - Kdo říká, že není magor, neříká pravdu! Příběh dvou mužů, kteří jsou připraveni na skvělá dobrodružství a chtějí žít.

Derniérové představení se koná 27. dubna 2016 v 19,00 hodin v rámci Mezinárodního knižního veletrhu a divadelní přehlídky Svět knihy na jevišti. Diváci si spolu s kulturním zážitkem mohou odnést i malý dárek v podobě kuponu s 50% slevou na vstup na 22. Mezinárodní knižní veletrh.