e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Osek v letošním roce nabízí pestrou škálu kulturních akcí

publikováno: 26.3.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Pavla Votavová

Sdílet: facebook twitter google+

Město Osek ve spolupráci s Informačním turistickým centrem Osek a dalšími organizacemi na letošní rok připravil nejen svým občanům nabídku pestrých kulturních zážitků, rozmanitých žánrů a stylů, pro všechny věkové generace. O prázdninách to budou například hudební festivaly, v květnu den dětí, chybět nebudou koncerty v klášterním kostele a samozřejmě srpnové Osecké slavnosti.

Můžete se těšit například na divadelní představení v KD Stropník „Vstupte“, obsazené předními českými umělci, a to 25. dubna.

Druhý ročník Festiválku historické hudby v Oseku, s bohatým doprovodným programem včetně vystoupení několika skupin, je naplánován na sobotu 27. června na nádvoří cisterciáckého kláštera.

Milovníky country, folku a podobných žánrů jistě potěší obnova Osecké kytary, folkového festivalu, který je připraven se skupinou Nezmaři na 18. července. Hlavním partnerem - otcem Osecké kytary zůstává pan Petr Kavka.

I děti si přijdou na své a to při letošních Oslavách dne dětí dne 31. května na ploše lunaparku u Domu dětí a mládeže. Celodenní program plný zábavy, her a soutěží obohatí svým vystoupením Maxim Turbulenc. Pro tento koncert je pro všechny návštěvníky koncertu určeno bezplatné vstupné v rámci těchto oslav.

Pro sobotní večer 8. srpna je připraven koncert populární hudby pořádaný na nádvoří kláštera. Těšit se můžete na popového zpěváka a kytaristu Adama Mišíka.

V sobotu 22. srpna zpestří večerní program Oseckých slavností vystoupení na klášterním náměstí skupiny World Roxette Tribute, těžko rozeznatelné od originálu, který interpretuje. 

Pravidelné komorní koncerty v klášterním kostele si můžete vychutnat i v průběhu letošního roku, v plánu je také několik mimořádných koncertů v prostorách kostela sv. Petra a Pavla.