e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Klášterci začínají divadelní žně, letos demoliční

publikováno: 25.10.2019, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V sobotu 26. října startuje v Klášterci nad Ohří divadelní maratón. Přehlídka ochotnického divadla potrvá celý týden a nabídne každý večer jedno představení. Letos mají Klášterecké divadelní žně podtitul "demoliční".

Název odkazuje na to, že kulturní dům v Klášterci, který přehlídku tradičně hostí, má přes sebou poslední měsíce provozu. Na konci roku 2019 se uzavře a čeká ho velká rekonstrukce. 

"Krom tradičního zahájení tradičně kvalitní premiérou nové inscenace se můžete těšit na výběr toho nejlepšího, co se letos urodilo," lákají pořadatelé z Divadelního spolku KLAS. Představení nabídnou průřez tvorbou ochotnických souborů z celé republiky. Začínají obvykle v 19,00, případně 20,00 hodin. Vstupné na jednotlivá představení je 50 korun, permanentka stojí 250 korun.

Sobota 26. 10. 19,00 hodin
DS Klas - Knězovy děti
Balkánská hořká komedie. Klesající porodnost nedá mladému a zapálenému knězi spát. Je to opravdu vůle boží nebo je naopak nejvyšší čas s tím něco udělat? Nápad přijde – a je geniální. Nových těhotenství přibývá. Z neznámého chorvatského ostrůvku se stává vyhledávané místo. Stoupá zájem médií i bezdětných párů. Že by zázrak?

Neděle 27. 10. 19,00 hodin
DS SemTamFór Slavičín - Jak jsem vyhrál válku
Anglická břitká protiválečná satira podle slavného románu Patrika Ryana. Mladý a naivní účetní Ernst Goodbody plní během vojenské služby doslovně a nadšeně vojenské zákony a rozkazy, čímž je ovšem přivádí do absurdity a rozkládá tím britskou armádu zevnitř. Nadřízení se ho chtějí zbavit, a tak jej „vykopávají“ stále výš.

Pondělí 28. 10. 19,00 hodin
DS Exil Pardubice - Do zdi
Drama o Viktorovi, který ztratil po autonehodě paměť. Každý den k němu dochází žena, která se v něm všemi prostředky snaží probudit minulost. Viktor se brání, ona chce pravdu za každou cenu. Jak to všechno bylo a je? Kdo je Viktor, kdo je Marion a kdo je ta, která ho tak vytrvale vrací do reality a budí k životu?

Úterý 29. 10. 20,00 hodin
DS Lázně Toušeň - Poprask na laguně
Commedia al dente, piccante, furiosa! Temperament, rvačky, pračky, hádky, rozchody a usmiřování – to vše ve slavné klasické komedii ze slunné Itálie. Muži a ženy šílí! Podaří se snaživému soudnímu úředníkovi urovnat věčné spory mezi rozhádanými mileneckými páry?

Středa 30. 10. 20,00 hodin
DS Ty-já-tr/HROBESO Praha - Zlatý drak
Tragikomedie z thajsko-čínsko-vietnamské restaurace Zlatý drak. Mezi syčícími sporáky je mladému Číňanovi vytržen hasákem zub, načež Číňan vykrvácí. Zub se pak vydá na svoji dalekou pouť: nejprve nedopatřením do thajské polévky, poté do úst letušky a nakonec do řeky, po které pluje zpět domů také tělo mrtvého Číňana zabalené v koberci.

Čtvrtek 31. 10. 19,00 hodin
DS D3 Karlovy Vary - Srnky
Groteskní komedie plná outsiderů s ještě kurióznějšími osudy, než máte vy! Dirigent, jemuž po autonehodě transplantují oční víčka… mykolog trpící gigantismem… vynálezce čili autor penalty v boxu… úředník finančního úřadu, jenž touží po vztahu se ženou. Jedna noc, která je svede dohromady, a srnky, které se objeví bůhví odkud a bůhvíjak – a chtějí bůhvíco…

Pátek 1. 11. 20,00 hodin
Divadlo PoPud Brno - Archiv jazyků
George je jazykovědec, jehož vášní je dokumentovat a uchovávat umírající jazyky mizejících národů. V osobním životě ale neumí najít ta správná slova, která by zachránila jeho skomírající manželství. Archiv jazyků je něžná komedie o jazycích, komunikaci a o tom, že mít společnou řeč ještě neznamená rozumět si.

Sobota 2. 11. 19,00 hodin
Divadýlko na dlani Mladá Boleslav - Vávra aneb Všechno co jste chtěli vědět o Maryše a báli jste se Mrštíků zeptat
Komedie na závěr - alias mladoboleslavská úprava jednoho z nejznámějších dramat českého divadla. Byl Vávra opravdu takový "lunt", že musel být otráven? Co vedlo bratry Mrštíky k tomu napsat právě Maryšu.