e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Do Žatce se vrací koncerty, divadla i operní přenosy

publikováno: 25.9.2017, kategorie: Divadlo a film, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Po letní přestávce zahájí v Žatci opět provoz divadlo a kino. Program odstartuje Městské divadlo hned první říjnový den pohádkou pro děti Princezny jsou na draka. 5. října se můžete těšit na Aloise Švehlíka a Stanislava Zindulku ve hře Ředitelská lóže. V říjnu začnou také koncerty a promítání kina.

V sezoně 2017 /2018 bude žatecké divadlo pokračovat v přenosech z Metropolitní opery v New Yorku. Sezónu zahájí nová inscenace Belliniho belcantové tragédie Norma v titulní roli se Sondrou Radvanovsky, a to 7. října od 18,45 hodin. Ještě v říjnu se pak mohou diváci těšit na Mozartovu Kouzelnou flétnu. Samotné kino pak zahájí provoz v úterý 3. října a promítat se bude tradičně od půl šesté a od osmi v neděli pak také od tří hodin odpoledne pro děti.

Divadlo zahájí program 1. října v 15,00 hodin pohádkou Princezny jsou na draka Docela vekého divadla v Litvínově. Prvním představením pro dospělé je pak tragikomický o přátelství dvou starých a zapomenutých herců, kteří spolu dožívají v domě seniorů s Aloisem Švehlíkem a Stanislavem Zindulkou v hlavní roli. Představení Ředitelská lóže začíná 5. října v 19,00 hodin. Hitem divadel po celé republice je pak inscenace hry Tennessee Williamse Římské noci se Simonou Stašovou v hlavní roli. Do Žatce zavítá 29. října.

"Zájemci si mohou v těchto dnech zakoupit v žateckém divadle abonentní vstupenky, které jim umožní získat lístky se slevou a zajistit pravidelnou rezervaci jim vybraných sedaček," informoval Karel Fiala z žateckého divadla.

Prvním koncertem nové sezóny je pak americké blues v podání Neal Black & The Healers 9. října. Další koncerty budou následovat ještě v říjnu. Program najdete včas v Kalendáři akcí.

Foto: Met in HD.