e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 27. až 29. května

publikováno: 25.5.2022, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Poslední květnový víkend bude ve znamení oslav Dne dětí. Slavit mohou s báňskými záchranáři, piráty a námořníky, dinosaury, rytíři nebo Maxipsem Fíkem. Dospělým nabídneme spoustu muziky, víno, motorky a trucky. Zkrátka další pestrý víkend se více než dvěma tucty akcí...

Den dětí v muzeu
V areálu Podkrušnohorského technického muzea v Kopistech se 28. května koná Den dětí. Program od 10 do 14 hodin nabídne ukázky techniky báňských záchranářů, hasičů, vojenské techniky i Městské policie. Děti si mohou vyzkoušet rýžování českých granátů, jízdu důlní jednokolejkou a také tradiční soutěže jako skákání v pytli nebo střelbu ze vzduchovky.

Zahájení lázeňské sezóny
Třídenní program plný hudebních hvězd na několika scénách, dobové tržiště a doprovodný program po celém městě - tak bude opět vypadat květnové zahájení lázeňské sezóny v Teplicích. Zahraje třeba Honza Křížek s kapelou, Jana Uriel Kratochvílová, Stromboli s Bárou Basikovou či Monkey Business. Akce se bude konat od 27. do 29. května. Více se dozvíte v článku Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích se vrací k velkému programu

Víkend klasiky
Ve čtvrtek začíná v Teplicích další ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena. V pátek můžete vyrazit na varhanní koncert do bohosudovské baziliky a v sobotu na zámek Nový Hrad v Jimlíně, kde koncertuje smyčcové kvarteto Severočeské filharmonie Teplice. Vše o koncertech se dočtete ve Speciálu Beethovenův festival 2022.

Dostihy a muzika
Sobotní dostihový den na závodišti v Mostě se koná pod záštitou první dámy České republiky. Hlavní dostih první kategorie na vzdálenost 2 200 metrů o výhru 150.000 Kč, dále se poběží dalších 7 dostihů nižší kategorie. Po ukončení dostihů, které začínají ve 13,00 hodin, se program přesouvá k pódiu, kde akce pokračuje pod názvem mini Hipofest. Vystoupí rock-metalová kapela Deviant a pop-punková kapela Hot Pants. Tento program je součástí vstupenky na dostihy.

Májová slavnost vína
Odpolední akce proběhne ve Vtelně u Mostu v sobotu 28. května od 13,30 do 20,00 hodin. Těšit se můžete na ochutnávky vinařů z Moravy, ale také ze Španělska. K tanci a poslechu zahraje hudební duo Tandem, pro zábavu a veselou vzpomínku fotokoutek Whitebox. Ochutnáte nejen vína, ale můžete přikusovat sýry ze Sýrárny u Kahanu, masové dobroty z řeznictví Šmak, zákusky, frgály či kávu. Vstup 50 Kč, děti zdarma, můžete si přinést vlastní degustační skleničku.

Květenles
Druhý ročník hudebního festivalu se koná v sobotu 28. května v Chomutově na stadionu u městského parku. Zahrají Vypsaná fixa, Perutě, No Name, Atmo Music, Marpo, Arakain nebo Michal David. Vstupenky stojí 700 korun, studenti a senioři 550 Kč. Začátek v 10,00 hodin.

Noc skla a ohně
V předvečer zahájení 868. lázeňské sezony v Teplicích se v zámku koná muzejní noc, tentokrát na téma skla a ohně. Od 19,00 do 23,30 se každou půlhodinu uskuteční divadelní prohlídka nočního zámku, v níž účinkují Divadlo v Pytli a Panoptikum Maxe Fische. Ve 22,00 hodin na všechny čeká ohňová šou skupiny Panta Rhei. Vstupné na muzejní noc činí 100 Kč, rezervace v muzejní pokladně (tel. 412 359 022).

Den dětí s piráty
V pirátském stylu se bude odehrávat dětský den v kláštereckém zámeckém parku. Koná se v v neděli 29. května od 13,00 hodin. Připravena jsou hudební i taneční čísla, dětský kabaret, stánky, atrakce, pirátské tvořivé dílny a soutěže. Vstupné pro děti 40 Kč.

Námořnický den
V podobném duchu se ponese také dětská oslava v zámku Valdštejnů v Litvínově. Začíná v neděli 29. května v 10,00 hodin. V zámku budou připraveny dílničky, zábava s Hopsíkem a od 11,00 a 15,00 hodin pohádky Divadla rozmanitostí. V zámeckém parku se děti vyřádí na skákací pirátské lodi, uvidí ukázky vojenské historie a zabaví se v námořnické aréně Divadla v Pytli. Vstupné je 40 korun, na děti v tématické masce čeká odměna.

Piráti potřetí
Další pirátský dětský den se koná také v Meziboří, a to 28. května v letním sportovním areálu. Začíná ve 13,00 hodin a pro děti je připravena pirátská stezka. Od 14,00 do 18,00 hodin si mohou na sjezdovce užít skákací hrad, malování na obličej a opékání buřtů.

Military víkend
Na Základně 21 u Čeradic na Žatecku můžete prožít víkend plný vojenské techniky a kempování v přírodě. Military víkend se koná od 27. do 29. května. Součástí programu je sraz vojenských vozidel, military burza a výstava, projížďky vojenskou technikou, airsoftová střelnice či spanilá jízda přes Doupov. Těšit se můžete na jídlo z polní kuchyně a grilu.

Vlkův kros
Běh do vrchu z Oseka na kopec Loučná se chystá v sobotu 28. května. Start je v 11,00 hodin u Oseckého rybníka, trasa vede přes Vlčí horu na Loučnou a měří 8 km, její převýšení je více než 600 metrů. Přihlášky on-line jsou možné na http://www.vlkuvkros.cz/ za 150 Kč, na místě za 200 Kč.

Narozeniny Maxipsa Fíka
V sobotu 28. května můžete v Kadani s Maxipsem Fíkem oslavit jeho narozeniny. Den plný her a soutěží začíná v 10,00 hodin na Nábřeží Maxipsa Fíka a také v Amfíku. Děti čekají hudební i zábavná vystoupení kapely Pískomil se vrací, Čiperové či Pepe a Pipi. Na nábřetí bude připravena velká herní zóna se soutěžemi, skákacími hrady či bungee jumpingem. Součástí programu je Den otevřených dveří vodního díla Kadaňský stupeň. 

Memoriál J.H.Bankse
Sraz motorkářů a veteránů připomene v Lomu památku zabitého amerického letce z druhé světové války. Akce začíná v přírodním areálu Bomba v pátek 27. května, v půl deváté se koná koncert kapely Stará škola Jinak a následuje party. V sobotu v 11,00 hodin pak vyjedou účastníci na spanilou jízdu. Od 14,00 hodin začíná na Bombě dětský den s programem Planeta dinosaurů.

Koňský den
Májový den se zámeckými koňmi chystá pro děti na 28. května zámek Krásný Dvůr. Připraveny budou jízdy v sedle, koňácké soutěže, hádanky, dílny a minizoo. Program od 10,00 do 16,00 hodin.

Otevření cyklostezky
V Droužkovicích na Chomutovsku se v sobotu 28. května otevře nový úsek cyklostezky ze Spořic do Března. Slavnostní otevření je připraveno u vlakového nádraží Droužkovice, kudy stezka prochází, v 10,00 hodin. Následují dětské závody na kolech i koloběžkách, registrace od 9,30 hodin, start v 10,30 hodin. Připraven bude i doprovodný program pro děti.

Turfest
Druhý ročník turistického festivalu Turfest.cz v sobotu 28. května 2022 v České Kamenici na Děčínsku. Připraveny jsou dopolední výlety v krásném okolí České Kamenice, na které od 13,00 hodin navazuje festivalový program v šenkovně kamenického zámeckého pivovaru. Na nádvoří bude probíhat jarmark regionálních produktů a pivní minifest. 

Muzejní pochod
Mezi mlýnskými koly se jmenuje letošní muzejní pochod, pořádaný Regionálním muzeem K. A. Polánka v Žatci. Odstartuje v sobotu 28. května a čtyřkilometrová trasa návštěvníky zavede po stopách zaniklých mlýnů v okolí Žatce. Více v dnešním článku Muzejní pochod zavede mezi mlýnská kola.

Den dětí na zámku
Zámek Nový Hrad v Jimlíně na Lounsku pořádá program pro děti v sobotu 28. května od 10,00 do 17,00 hodin. Připravuje pro ně kejklířský workshop, animační pořad s Lenkou, vystoupí kouzelník, fakír a Divadlo na kolečku. Vstupné je dobrovolné.

Pohádkový zámek
Zámek Pátek nad Ohří na Lounsku připravil pro děti na sobotu 28. května odpolední program Pohádkový zámek. V programu je loutkové divadlo Kubko, kouzelník M., alchymista Bavor a rytíři Páni z Michalovic a Lammer, děti čeká výcvik malých rytířů a soutěže. Vstupné pro děti je 50 korun, dospělí 100 korun.

Víkend trucků
Na letišti v Panenském Týnci na Lounsku se o víkendu koná Truck Week. Hlavní program startuje v sobotu v 9,00 hodin spanilou jízdou. Připraveny jsou soutěže, program pro děti, zásah IZS a reálné ukázky ze silnic, světelná show trucků a diskotéka. Vstupné pro veřejnost na sobotní den je 350 korun, děti a parkování zdarma.

Probouzení vinic
Ve Stranné u Nechranické přehrady zahájí turistickou sezónu probouzením vinic. Po celou sobotu 28. května můžete přímo ve vinicích místních vinařů ochutnat jejich vína a nadechnout se nádherné atmosféry zdejší viniční tratě s názvem Zámecká. Připraveno bude i občerstvení, i vinařům vás dovede ukazatele od kostela.

Antikotlíšek
V sobotu 28. května se koná dětská část lounského festivalu Antikotel. Program proběhne v restauraci Stromovka od 11,00 do 15,00 hodin. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na program plný dílniček, her a tance a speciálního hosta Balónkovou Evičku. Připravena je bojovka a epická bitva Středobahno alias Středozem, nezapomeňte přijít v kostýmu. Děti do 13 let vstup zdarma.

Klínovec Opening
Na Klínovci v Krušných se horách se v sobotu 28. května oficiálně otevřou všechny trailů klínoveckého Trail Parku. Součástí bude i závod pro širokou veřejnost a děti, doprovodný program a afterpárty. Začátek v 10,00 hodin.

Tajemství klášterecké minulosti
Vydejte se po stopách tajemství historie Klášterce nad Ohří. Po dva večery připravil Divadelní spolek Klas oblíbené kostýmované procházky městem. Sraz je na zámku v pátek 27. a v sobotu 28. května v 19,00 hodin.

Opereta pod širým nebem
Letní amfiteátr v Žatci nabídne v sobotu 28. května další ze svých hudebních open-air projektů, tentokrát to bude opereta Emmericha Kálmára Čardášová princezna v podání Severočeského divadla Ústí nad Labem. Začátek ve 21,00 hodin.

Muzejní výlet
S přírodovědci Oblastního muzea v Lounech můžete tentokrát vyrazit na Blšanský Chlum u Loun zvaný „Pšaňák“. Podíváte se i do okolí, k mrtvému ramenu Ohře, za hnízdy dravců u Počedělic. Sraz je v neděli 29. května v 9,00 hodin na silnici mezi Louny a Blšany u Loun na severním úpatí Blšanského Chlumu (50.34992N, 13.84136E, příjezd na místo nutný od Blšan, příjezd od Loun je kvůli stavebním pracem uzavřený).

Další akce můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí