e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Chomutov investuje do Kamencového jezera: nové náměstí, parkoviště i vstupy

publikováno: 25.5.2021, kategorie: Zajímavosti, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Největší letošní investicí v Chomutově bude revitalizace Kamencového jezera a jeho okolí. S pracemi podle návrhů architektů by se mělo začít v září, tedy po skončení návštěvnické sezóny. Má vzniknout celé nové náměstí a vstupy do areálu jezera, kempu a letního kina.

V průběhu druhé poloviny letošního roku a také v roce následujícím chce město do úprav v okolí Kamencového jezera investovat až 50 milionů korun. Nejprve má vzniknout v Přemyslově ulici Kamencové náměstí a u něj nový vstup do areálu jezera i letního kina. Jeho součástí bude i historická pokladna, která má být vzpomínkou na historii jezera. Přestavba území bude probíhat podle návrhu architektů Zbyňka Ryšky, Jana Skoupého a Denisy Kyselicové, kteří v roce 2018 zvítězili v architektonické soutěži. Vstup do areálů by měl nabídnout téměř 150 parkovacích míst, ale též uzamykatelné kóje pro kola.

Další nový vstup k jezeru vznikne u kryté plavecké haly Aquasvět, který budou využít turisté z autokempu i pěší. „Jižní vstupy přinesou nový komfort přijíždějícím turistům, kteří míří do autokempu. Současně ale také místním, kteří mohou využít velké parkoviště u Aquasvěta. Stávající vjezd do kempu mezi bytovými domy bude zrušen,” říká náměstek primátora David Dinda. Parkoviště u Aqusvěta se ještě rozšíří a bude tak největší parkovací plochou pro Kamencové jezero.

V tuto chvíli město vyhlásilo veřejné zakázky na zhotovení prací, stavební ruch na obou místech by měl začít v září. "Veškerá stavební činnost by měla probíhat převážně mimo hlavní letní sezónu, kdy na Kamencové jezero přichází nejvíce návštěvníků," informovala radnice.

Vizualizace: Statutární město Chomutov