reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

30 milionů na kotlíkovou dotaci vyčerpáno

publikováno: 25.5.2014, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Pouhých devět dnů letos stačilo zájemcům, aby vyčerpali částku 30 milionů korun. Společný program na výměnu kotlů, který spustil Ústecký kraj ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí ČR 12. května, vzbudil mezi občany takový zájem, že přijímání žádostí bylo po pár dnech zastaveno. Evidováno je 584 žádostí, po 22. květnu měli šanci registrovat se ještě náhradníci.

Velký zájem byl také vloni. Uspělo přes 400 žadatelů, kteří si dvacet milionů rozebrali během jediného měsíce. Dotace na nízkoemisní kotle se pohybovaly od 15 do 60 tisíc korun. „Rádi bychom vyhlásili další výzvu i v příštím roce,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Žadatel by měli dostat zprávu do pěti měsíců. "Úspěšný žadatel má potom 9 měsíců na likvidaci starého kotle, koupi a instalaci nového kotle a předložení kompletních dokladů ke kontrole před podpisem smlouvy o poskytnutí dotace. Po podpisu smlouvy poslední ze smluvních stran obdrží žadatel do 30 dnů dotaci na svůj účet," doplnila tisková mluvčí krajského úřadu Magdalena Hanáčková.