e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Na Benediktu dnes začínají Dny vína

publikováno: 25.4.2019, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Dnes odpoledne se v Mostě na Benediktu otevřou brány vinařské přehlídky. Dny vína se letos konají již po deváté. Po dva dny - ve čtvrtek 25. a pátek 26. dubna - budete moci ochutnávat špičková vína z Moravy, Čech i zahraničí. O příjemnou atmosféru se postará cimbálová muzika Krepina.

Degustační přehlídka začne ve čtvrtek 25. dubna v 15,00 hodin a otevřeno bude též v pátek ve stejný čas, tedy 15,00 až 20,30 hodin. Výstava se bude konat tradičně ve sportovním a vzdělávacím středisku Benedikt Most a jejím pořadatele velkoobchod s vínem Bela Most. Jednodenní vstupné je 300 Kč. 

Jaké značky budete moci leto ochutnat? Dorazí tradiční účastníci jako Šlechtitelská stanice Velké Pavlovice, Zborovský, Sing Wine, Zapletal, Maděrič, Šebesta či Lahofer. Ochutnávat se bude též víno z Mělníka, z vinice Pod Radobýlem na Litoměřicku, z Liběšic pod značkou vinařství pod Sedlem. Letošní novinkou je vinařství Reistein z Pavlova. Znojemsko budou zastupovat vinařství Homola a Hanzel, produkci z Velkých Bílovic opět představí vinařství u svatého Martina, další vína dorazí ze ZD Němčičky. K ochutnání budou též zahraniční vína z Francie a Portugalska, která dováží pořadatel přehlídka, Bela Most. Čím to zakousnout? Sladkosti nabídne cukrárna U Radnice, sýry Sýrárna Most a francouzské lahůdky Benedikt Most.

Návštěvníci přehlídky budou moci opět hlasovat o nejlepší víno. O dobrou zábavu se postará cimbálová kapela. Původně to měla být skupina Jirkovák, která však z důvodu zdravotních indispozic jednoho z členů kapely nedorazí. Skvěle ji však nahradí cimbálová kapela Krepina ze Strážnice na Moravě s primášem Vítem Bučkem.