e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Turistická sezóna v Krušných horách začne v Lesné a na Moldavě

publikováno: 25.4.2016, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Pourová

Sdílet: facebook twitter google+

Krušné hory odstartují turistickou sezónu pro cyklisty i pěší o víkendu 14. a 15. května. Sobotní akce se koná v Lesné v Krušných horách a návštěvníky čeká férová snídaně, trh i vyjížďky na kolech či koloběžkách. V neděli pak program pokračuje na Moldavě, která otevře muzeum a kde se pojede i půlmaratón horských kol.

Na sobotu 14. května je na Lesné připravena Férová snídaně z místních produktů, která  se uskuteční v prostorách Krušnohorského lidového domu a okolních lukách pod vedením členek Horského klubu Lesná v tradičních krušnohorských krojích. Cyklisté mohou pořádat vyjížďky po Krušnohorské magistrále v okolí Lesné v různě náročných okruzích. Po Krušných horách je provedou cykloprůvodci, kteří jim nejen ukážou tu nejvhodnější trasu, ale také upozorní na přírodní zajímavosti v okolí cyklostezek. Pro pěší turisty je určena výuka nordic walking chůze. Na své si přijdou také děti, které se mohou zúčastnit soutěže zručnosti na horských koloběžkách. Po celý den bude možné ve stáncích nakoupit regionální certifikované produkty. Vyzkoušet si mohou návštěvníci areálu jízdu na elektro kolech, případně si půjčit kola v mobilní cyklopůjčovně. Pro všechny turisty i cyklisty je určen koncert kapely Nebe. Sobotní den završí táborák. Na Lesnou budou vypraveny rekreační autobusové linky z Duchcova, Bíliny, Jirkova a Litvínova. V místě je možné parkovat, případně se ubytovat. 

Zahájení turistické sezóny v Krušných horách pokračuje také v neděli. Tentokrát se turisté sejdou na Moldavě. Tady je zahájení turistické sezóny spojeno s oslavami výročí 670 let od první písemné zmínky o Moldavě. V rámci zahájení turistické sezóny bude slavnostně otevřeno Malé moldavské muzeum v Knihovně A. Branalda na Moldavě. Hlavním turistickým lákadlem je ale HUDY Moldavský půlmaraton horský kros přes Pramenáč, trasy měří 24km, 14km a 6km, také jako nordic walking, či běh se psem. K dobré náladě přispěje kapela Pumpičky a ventilky a Divadlo Mazec. 

Partnery zahájení turistické sezóny 2016 jsou Ústecký kraj, Centrum Lesná, HUDY Most, Sport areál Klíny, obec Moldava.