e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

300 turistických cílů na jednom místě!

publikováno: 25.3.2019, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Těšíte se na první jarní výlety? Tipy na ně můžete načerpat na stránkách www.e-region.cz. Jako každou zimu jsme pro vás chystali nové lokality a destinace. Letos se nám jejich počet podařilo zakrouhlit na tři stovky

Sekce Kultura, sport, turistika v současné době nabízí 300 nejrůznějších míst - od kulturních zařízení přes historické památky po sportoviště. Najdete v nich také řadu rozhleden, naučných stezek, muzeí a galerií. Vybírat můžete podle zaměření nebo lokality. Velká část z destinací se nachází na území Mostecka, Chomutovska, Teplicka a Lounska, ale přinášíme i spoustu tipů ze sousedního Saska i míst Ústeckého a Karlovarského kraje.

Co nového jsme pro vás letos přichystali? Vypravit se můžete třeba naučnou stezkou Cesta z města z Klášterce nad Ohří k prohlídkovým štolám na Měděnci. Přidali jsme zříceniny hradu Žerotín, Křečov či Oltářík, zámky ve Vintířově nebo Pětipsech. Doporučíme vám návštěvu muzea Zkamenělý les v Lounech nebo výlet k měděneckým sfingám. V sousedním Německu vás zavedeme k zámku Wolkenstein, hradu Scharfenstein, na krásnou vyhlídku Schwartenberg kousek od české hranice nebo za zábavou na bobovou dráhu v Seiffenu.