e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V perucké Galerii U Plazíka zahajuje Vendula Zrůstová

publikováno: 25.2.2016, kategorie: Výstavy, autor: Ladislav Bába

Sdílet: facebook twitter google+

Galerie U Plazíka v Peruci na Lounsku vstupuje do své jubilejní sezóny. Již deset let zde představuje galerista Mirek „Plazík“ Blažek začínající i zkušené fotografy. Každý rok je galerie připravena pro čtyři autory či kolektivy. Letos sérii výstav zahájí místní fotografka Venduly Zrůstové pod názvem Prosté motivy.

Sezóna bude zahájena v sobotu 5. března, kdy se představí mladá perucká fotografka Vendula Zrůstová - Prosté motivy ...aneb pohled na svět mýma očima. Dne 30. dubna je v plánu Stanislav Kožený, fotograf z Karlových Varů. Třetí termín od 2. července do 28. srpna má zamluven Tomáš Tyburec s výstavou fotografií s názvem Na konci země… Sezónu ukončí vernisáží 3. září studenti Třetího věku při Městské knihovně v Lounech - Kreativní fotografie.

Jak už bylo řečeno, první letošní vernisáž se uskuteční v sobotu 5. března ve 14,00 hodin a návštěvníkům galerie se představí mladá perucká fotografka Vendula Zrůstová. A co o sobě říká. „Jsem krátce plnoletá studentka, která se ráda věnuje všemožnému tvoření, ať už kresbě, malbě, nebo právě fotografii. S fotografováním jsem začínala s pár obyčejnými kompakty, mezi ty, s nimiž mám delší zkušenost, patří třeba Panasonic Lumix DMC-TZ1, nicméně jsem postupem času přešla na lepší „digital“, Olympus SP560UZ, se kterým vznikla i spousta zde vystavených fotografií. Další velká kapitola se začala po pár letech, kdy jsem dostala jako parťáka další fotoaparát značky Olympus, tentokrát však již zrcadlovku, Olympus E-450, který využívám s objektivy Zuiko nebo s mým oblíbeným Heliosem. Při fotografování mám ráda především práci s kontrasty barev nebo světel, motivy se sluncem nebo naopak focení různých detailů. Nezaměřuji se na přesné téma a ráda se dívám na svět skrz objektiv fotoaparátu tak trochu jinak, proto je můj výběr fotek spíše taková „všehochuť“."

Výstava bude otevřená o víkendy a svátky od 5. března do 24. dubna od 10,00 do 17,00 hodin. Možno sjednat návštěvy i mimo tuto dobu. Jen pro připomenutí - Městys Peruc leží 15 km východně od Loun, pokud použijete železnici, je zastávka na trati Louny - Slaný.

Foto: Vendula Zrůstová