reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

První organizace se již mohou těšit z darů od UE

publikováno: 25.2.2012, kategorie: Zajímavosti, autor: Miloslava Kučerová

Sdílet: facebook twitter google+

První kolo přijímání žádostí organizací a škol regionu o sponzorský příspěvek od teplárenské společnosti United Energy bylo v polovině ledna uzavřeno. K tomuto datu se sešlo na tři desítky přihlášek, z toho 10 z oblasti sportu, 13 z oblasti volného času, 1 ze sociální sféry a 5 ze vzdělávání. Jeden projekt se týkal úspory energií. Nejvíce projektů přišlo od občanských sdružení.

Žádosti zaslaly nejen subjekty z Mostu a Litvínova, ale také například z Hory Sv. Kateřiny, Meziboří, Chomutova, Oseka či Háje u Duchcova. Mezi žadateli se mimo neziskových organizací objevilo i několik organizací ze soukromé sféry.

Teplárenská společnost v oblasti sponzoringu podporuje především neziskové organizace, tj. občanská sdružení, příspěvkové organizace či nadace a také města a jimi zřizované organizace. Z hlediska lokalizace jsou pak zpravidla upřednostňovány žádosti z mosteckolitvínovského regionu.

Rozhodnutí výběrové komise, které organizaci uvolní peněžní dar na její projekt, padlo počátkem měsíce února. Z finančního příspěvku od United Energy se tak od této chvíle může těšit například Podkrušnohorské gymnázium v Mostě, které obdrží 100 tisíc korun na vybavení odborné učebny anglického jazyka či obecně prospěšná společnost Energie Meziboří, která získá částku ve výši 70 tisíc korun na rekonstrukci  bytu pro své klienty, jimž tak bude umožněn návrat do běžného života. Díky daru od komořanské teplárny bude úspěšně dokončena poslední etapa projektu Střední průmyslové školy a vyšší odborné školy v Chomutově a studenti se tak budou moci radovat z nově rekonstruovaných, moderních laboratoří. Podporu ve výši 10 000 Kč získal také mostecký sportovní klub Amadeus pro svoji skupiny mažoretek SPLENDIX, tradičně Billiard hockey club na uskutečnění akce „ United Energy víkend stolního hokeje 2012“,  a další.

Společnost United Energy zpravidla vyhlašuje 2. kola přijímání žádostí o dary a sponzoring v daném roce. Aktuální informace proto sledujte na www.tepelnapohoda.cz, v záložce „…regionu“.