e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Trh v Drážďanech zůstane otevřený i po Vánocích

publikováno: 24.12.2016, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Slavný drážďanský Striezelmarkt se sice na Štědrý den zavře, ale přesto si můžete ještě v saské metropoli vychutnat vánoční atmosféru. Až do 6. ledna zůstane otevřen trh nazvaný Středověké Vánoce v bývalých zámeckých stájích. Přidáme i další tipy, kam vyrazit mezi svátky do Drážďan a okolí.

Středověký vánoční trh ve Stallhofu v blízkosti drážďanského zámku a dominanty Frauenkirche bude otevřen od 27. prosince do 6. ledna, každý den od 11,00 do 21,30 hodin. Nabízí občerstvení i dobová představení.

Zajímavou zábavu nabízí až do 22. ledna bruslení na nádvoří paláce Taschenbergpalais nedaleko Zwingeru, kde se nachází hotel Kempinski.

V samotném Zwingeru, letním zámečku, kde dnes sídlí galerie, můžete navštívit galakoncerty v Mramorovém sále nazvané Zimní sny. Hraje se od 17,00 hodin od 25. do 27. prosince.

Vánoční výstavy vás čekají například v budově Jagerhof Saského národopisného muzea (www.skd.museum) nebo v Městském muzeu, kde je do března k vidění výstava historické zimní módy či sportovního vybavení (www.stadtmuseum-dresden.de). Až do konce února trvá výstava o klasické česko-německé vánoční pohádce Tři oříšky pro Popelku na zámku Moritzburg, více o ní se dozvíte v článku Na zámek Moritzburg za Popelkou.

Pokud byste chtěli v Drážďanech strávit silvestrovskou noc, můžete na open air oslavě na náměstí před drážďanskou operou, kde probíhá tradičně hudební a zábavný program s velkým ohňostrojem. Program začíná v 19,00 hodin a vstupenky stojí 12 EUR.

Foto: Město Drážďany.