e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Výstavy v horách připomenou historii průmyslu a železnice

publikováno: 24.8.2015, kategorie: Výstavy, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Dvě zajímavé výstavy, které připomenou průmyslovou minulost Krušných hor, můžete navštívit v září. Výstavu pohlednic, fotografií a dobových materiálů připravuje Galerie JA-RO ve Vejprtech a další - věnovaná česko-saské železnici se otevře ve společném centru Bärenstein/Vejprty.

Spolek historie Vejprtska připravil v Galerii JA-RO ve Vejprtech výstavu Vejprty známé i neznámé, aneb  proti proudu času, po stopách historie vejprtských továren, firem i kvelbů. Uvidíte expozici starých pohlednic, fotografií, dobových materiálů a dalších předmětů mapujících historii nejen vejprtských továren v období průmyslového rozkvětu města. Vernisáž se koná 28. srpna ve 13,00 hodin a výstava potrvá do 30. září 2015. Otevřeno je ve čtvrtek 13,00 – 17,00 hodin, od pátku do neděle 12,00 – 17,00 hodin.

V průběhu září bude ve Společném centru Bärenstein/Vejprty otevřena výstava Česko - saská železnice na přelomu století. Mimo jiné na ní uvidíte staré pohlednice se stanicemi, modely vláčků, jízdenky, mapy a mnoho dalších zajímavostí. Vstup je zdarma.