reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Svatoannenská pouť na Božím Daru

publikováno: 24.7.2013, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Nejvýše položené město v České republice - Boží Dar v Krušných horách zve tuto sobotu 27. července na Svatoannenskou pouť. Návštěvníky horského městečka čeká mobilní muzeum historických vozítek, trh s krušnohorskými výrobky, výstavy na radnici, promítání na autobusové zastávce a další program.

"Stejně jako na Vánočním jarmarku, si budete moci nakoupit originální krušnohorské výrobky od lidí, kteří zde žijí a tvoří. Ať už paličkované krajky z Ostrova, květinové dekorace z Perninku, med z Doupovských hor, šperk z Božího Daru, svíčky z Ostrova, brož z Hroznětína, víno z Vičic, olivy z Andalusie a spoustu a spoustu dalšího," láká za pořadatele Karolína Pomplová.


Na náměstí vznikne pro tento den mobilní muzeum z Lokte Včerejší svět s originální expozicí historických vozítek, kočárků a kol, které nabídne i jednokolkový trenažér a dětský mobilní koutek k vyzkoušení a řádění. Během odpoledne se odehrají dvě divadelní představení divadla  Teátr Vaštar a divadla z Andělské Hory - Kapsa, zahraje bluegrassová kapela Bugr band.

Na radnici, v prostorách muzea, bude prodejní výstava autorky z Abertam - "Miniatury Martiny Fritscherové". "Paní Fritscherová tvoří neuvěřitelně věrné miniaturní kopie pokojíčků a vybavení pro panenky v přesném poměru. Na radnici se i dozvíte průběh a poslední novinky o tom, jak probíhá přestavba dominanty Krušných hor - Klínovce. Autobusová zastávka nabídne, kromě příjezdu a odjezdu autobusů, také nonstop promítání filmů o Krušnohoří a přednášku Petra Mikšíčka, velkého znalce našich hor," doplňuje Karolína Pomplová.

Ski areál Novako nabídne účastníkům poutě všechny své atrakce a hřiště k dispozici s Annenskou slevou. Pouť začíná v 10,00 hodin a od 13,00 hodin proběhne v kostele Sv. Anny tradiční českoněmecká svatoannenská mše za místní rodáky.