reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V krajské soutěži Vesnice roku zvítězila obec Růžová

publikováno: 24.6.2014, kategorie: Zajímavosti, autor: Zbyněk Šebesta

Sdílet: facebook twitter google+

Po loňském vítězství Srbské Kamenice se i v roce letošním dočkala vítězství v soutěži Vesnice roku Ústeckého kraje obec z Děčínska, nejsevernějšího okresu kraje - Růžová. Rozhodl o tom výrok odborné komise. Jejím předsedou byl Jaroslav Vlasák, starosta obce Koštice z okresu Louny, které vyhrály v roce 2012. Letos bylo přihlášeno 31 obcí ze všech sedmi okresů.

Růžová tak získá Zlatou stuhu absolutního vítěze. Kromě toho dostane finanční odměnu 300 tisíc korun, postoupí do celostátního finále a také má právo uspořádat oficiální celokrajské vyhlášení výsledků letošního ročníku. To se připravuje na druhou polovinu srpna.

Kromě nejvyššího ocenění budou předány další stuhy vítězům dílčích kategorií a každá z obcí dostane 125 tisíc korun - Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu Brandovu (okres Most), Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí obci Lukavec (Litoměřice), Modrá stuha za společenský život obci Tisá (Ústí n. L.) a Bílá stuha za činnost mládeže obci Vrbice (Litoměřice). Uděleny budou rovněž diplomy a čestná uznání. Celostátně probíhá tato soutěž v rámci Programu obnova venkova již od roku 1995, letošní ročník je tedy dvacátý.