e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V neděli startuje první etapa Ohřecké Osmičky

publikováno: 24.5.2021, kategorie: Sport, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

V neděli 30. května se běžci a turisté postaví na start první etapy sportovně-běžeckého seriálu Dolním Poohřím. I letos je čeká osm etap, na nichž budou sbírat ústřižky do slepé mapy regionu. Připojit se můžete v 10,00 hodin v lázních Evženie v Klášterci nad Ohří.

Pořadatel - Destinační agentura Dolní Poohří - musel o měsíc start první etapy posunout. Do konce léta se však uskuteční všech osm naplánovaných etap zajímavými místy Dolního Poohří. Většina z nich bude zcela nová. Vyběhnout nebo vyšlápnout si můžete na vrchy Rubín a Úhošť, jedna z tras návštěvníky zavede k tvrzi Divice, další na zámky Jimlín a Stekník.

Seriál je určen pro běžce i pěší. Cílem je zúčastnit se všech etap a vyplnit tak slepou mapu Dolního Poohří. Běžci pak mohou bojovat i o titul Běžec Dolního Poohří.

Kdo chce trénovat, nebo nemá zájem účastnit se akce hromadně, můžete využít mobilní aplikaci Ohřecká Osmička, která je ke stažení zdarma pro systémy iOS i Android. Už dnes v ní najdou zájemci všech osm loňských tras a postupně přibývají i letošní. „Běžci tak mohou začít klidně trénovat už dnes. Zároveň může aplikace sloužit každému jako tip na výlet,“ říká ředitel Destinační agentury Dolní Poohří Lukáš Pichlík.

Registrace k Osmičce je možná na webu Dolního Poohří, přijít však lze i bez registrace. Letos se platí startovné ve výši 50 korun za každou etapu a veškerý výtěžek je určen nadaci Volně dýchej.

První etapa Klášterecko startuje 30. května, od 10,00 hodin chodci a od 10,30 hodin běžci. Stánek Dolního Poohří s prezencí a možností zakoupit trička a další upomínkové sportovní předměty seriálu najdete v areálu lázní Evženie. Trasa měří osm kilometrů.

Další etapa startuje v neděli 6. června na Žatecku a v průběhu června ještě Ohřecká Osmička zavítá na Lounsko.

Foto: Start loňské premiérové etapy v Klášterci nad Ohří.