reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Rekonstrukce silničního spojení z Českého Jiřetína do Clausnitz

publikováno: 24.5.2010, kategorie: Zajímavosti, autor: Oldřich Urban

Sdílet: facebook twitter google+

V květnu započaly práce na projektu Český Jiřetín (hraniční přechod) – Clausnitz (Německo). Celá společná rekonstrukce, oprava a modernizace komunikace mezi zmíněnými obcemi vyjde českou i německou stranu na 3 miliony euro, přičemž rekonstrukce hraničního mostu, silnice či opěrných zdí na straně české, tedy v Ústeckém kraji, přijdou na něco málo přes milion euro.

Podstatné pro krajský rozpočet je fakt, že 85 % investičních nákladů bude hrazeno z dotací EU v rámci projektu Ziel 3/ Cíl 3 a z Evropského fondu pro regionální rozvoj, 5% půjde ze státního rozpočtu a na Ústecký kraj tak zbylo „jen“ 103 tisíc €. Jde o významnou opravu komunikace na náhorních plošinách Krušných hor, jež přispěje do budoucna k rozvoji cestovního ruchu a obecně k přeshraničnímu styku mezi oběma státy.

Slavnostního zahájení stavby, která by měla být v našem regionu i na druhé straně Krušných hor, v Clausnitz, dokončena do září příštího roku, se v Č. Jiřetíně zúčastnili zástupce ředitele Krajského úřadu Ústeckého kraje Jaroslav Pikal, ředitel krajské příspěvkově organizace Správa a údržba silnic Vladimír Macholda či zástupci dodavatelských společností. Aktivně do slavnostního zahájení přispěl zhodnocením přípravných prací projektu Peter Langer, vedoucí odboru silniční výstavby Zemského úřadu Střední Sasko, lead-partnera celého projektu. Po dopoledním zahájení stavby v Českém Jiřetíně byla stavba oficiálně zahájena i v německém Clausnitz.