e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na víkend 26. až 28. dubna

publikováno: 24.4.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Poslední dubnový víkend odstartuje turistická sezóna na Červeném Hrádku, v Mostě a Litoměřicích, můžete zamířit do levandulové zahrady, k otevřené přehradě, na sraz automobilových veteránů nebo na čarodějnický rej na hradě Hauenštejn.

Dny vína
Milovníci vín zamíří ve čtvrtek a pátek 25. a 26. dubna na mostecký Benedikt. Devátý ročník vinařské přehlídky se koná po oba dny od 15,00 do 20,30 hodin. Více se dozvíte zde.  

Otevřená přehrada
V rámci Mezinárodního dne památek a sídel se v sobotu 27. dubna otevře vodní dílo Kamenička u Blatna na Chomutovsku. Přehrada bude přístupná od 9,00 do 16,00 hodin, čekají vás prohlídky vodního díla s výkladem. Přístupná je Bezručovým údolím z Chomutova, od Třetího mlýna.

Oslavy v Žatci
O víkendu pokračují v Žatci oslavy 170 let zdejšího divadla. V pátek 26. dubna se v divadle koná originální představení Dark Side of the Moon, které je jevištním zpracování koncertu Pink Floyd. Představení od 19,00 hodin je vyprodané, můžete ale využít zkrácenou verzi od 17,00 hodin. V sobotu pak oslavy vyvrcholí slavnostním koncertem klasiků české hudby – Dvořáka a Smetany v podání Severočeské filharmonie Teplice.

Ústecký Majáles
Jarním open-air festival s názvem Ústecký Majáles zahájí hudební sezónu v ústeckém letním kině. Návštěvníci se mohou těšit na sestavu zvučných hudebních jmen - MIG 21, rapper Marpo, O5aRadeček, Vypsaná fixa, Mirai, Ben Cristovao.  Majálesovým dnem provází Jakub Kohák. Festival začíná v 11,00 hodin a chybět nebude ani domácí kapela UDG, která tento rok slaví dvacet let na hudební scéně. 

Sraz historických vozidel
V Chomutově se sejdou milovníci starých aut. Veteran car club Chomutov pořádá v sobotu 27. dubna tradiční sraz. Auta si budete moci prohlédnout od 10,30 do 12,30 hodin na parkovišti Severočeských dolů v Chomutově. Ve 12,00 hodin pak startují soutěže.

Mezinárodní den památek
V sobotu 27. dubna se Chomutov připojí k Mezinárodnímu dni památek a sídel. Po celý cen od 9,00 do 17,00 hodin si můžete prohlédnout památky v historickém centru města a jeho okolí zdarma.

April Open Air
V atriu bývalého jezuitského areálu v Chomutově, dnes knihovny, se v sobotu 27. dubna koná hudební festival April Open Air. Začíná v 15,00 hodin  a vystoupí regionální hudební skupiny Noční klid (blues-rock), Martin Jáchym & The Common Sense (poetic rock), Dokruhu (weird country/kovbojský metal), Hot pants (punk-rock) a hosté  – pražští High Five a chomutovský rodák Kuba Alexa. Při nepříznivém počasí se akce přesouvá do Kostela sv. Ignáce, vstupné: 80 Kč.

Hauenštejnské čarování
Přípravou na nadcházející čarodějnické oslavy bude Haueštenjské čarování na hradě Hauenštejn u Stráže nad Ohří. Koná se v sobotu 27. dubna od 11,00 do 22,00 hodin. Pro děti je připravena dobrodružnou hru i hledání pokladů, které se na noc čarodějnic odkrývají. Soutěžit se bude o nejkrásnější kostým, hořet bude oheň a na něm čarodějnice. Vystoupení tanečnice, kapela Silbergrim, šermíři a ohnivé divadlo Ignis. Vstupné 150 Kč dospělí, 100 Kč děti, rodinné 450 Kč.

Zahájení sezóny
Mostecká turistická sezóna začne v sobotu turistických pochodem a v neděli cyklo vyjížďkou. Mostecké šlápoty v sobotu 27. dubna se konají již po čtyřicáté. Start je od Městské knihovny v Mostě od 7,30 do 10,00 hodin. Trasy měří 10, 14, 20 a 25 km, cíl je na Dřeváku na Benediktu. Novinkou je dvoukilometrová trasa pro rodiny, vhodná i pro kočárky, se startem od 8,30 do 10,00 hodin. V neděli pak zahájení pokračuje v 11,00 hodin na Benediktu startem cyklojízdy. Krátká trasa 12 km vede po Velebudické výsypce, 30 km přes Polerady, Koporeč, Moravěves, Havraň a Lišnici. V cíli na Benediktu děti čeká  zábavná stezka s úkoly, dětská laboratoř a další program.

Zahájení na zámku
Další, kdo zahájí turistickou sezónu, bude zámek Červený Hrádek u Jirkova. V sobotu 27. dubna od 13,00 hodin vystoupí Big Band Zdeňka Tölga, Krušnohor, Spolektiv, děti čeká pohádka Zlatovláska, ukázky dobových řemesel, občerstvení, prodejní stánky. Vstupné 50 Kč, děti zdarma. 

Venkovské trhy
Ve Spořicích na Chomutovsku se v sobotu 27. dubna koná venkovský farmářský trh. Dvě desítky stánků budou otevřené od 9,00 do 12,00 hodin, v prodeji zelenina, med, pivo, vína, pečivo i řemeslné výrobky. Nakupování zpestří hudba a tombola.

Řipská pouť
V obci Krabčice pod horou Říp se koná tradiční pouť. Začíná v pátek v poledne a program potrvá do neděle. V sobotu se můžete můžete těšit třeba na seskoky parašutistů, kapelu Perutě nebo Aleše Brichtu, v neděli Petr Kotvald a Ortel. 

Levandulový týden
V sobotu 27. dubna začíná v Levandulové zahradě Annete v Klapém u Libochovic velký jarní týden. Potrvá do středy 1. května. Zahrada pokvete a bude v ní mnoho jarních druhů květin, keřů a stromů v květu. V prodeji vše potřebné pro vaši rozkvetlou zahradu.  Otevřena bude již i mýdlárna, Andělská kovárna a v plném provozu posezení v Květinové čajovně s řadou dobrot. 

Sezona v Litoměřicích
800 let si letos připomíná město Litoměřice, které na pátek 26. dubna připravuje zahájení turistické sezóny. Den začne v 7,00 hodin prvními letošními farmářskými trhy. Odpoledne od 13,00 hodin zahraje kapela Veselý lidi, ve 14,30 slavnostně odhalí výstavu "Osm století příběhů". Poté děkan Józef Szeliga požehná "Tržnici Felixe Holzmanna" a následovat bude divadelní scénka souboru Li-Di. Po ní představí ZUŠ svůj nový komiks a prezentována bude poznávací hra městem pro děti i dospělé. Po celý den možnost zakoupení nových propagačních předmětů města, k dispozici bude občerstvení a fotokoutek. Akce se koná na tržnici v ulici 5. května. 

Pouť a vesnická šlápota
O víkendu se v Sušanech na Mostecku koná pouť svatého Marka. V pátek od 19,00 hodin bude ve zdejším kostele sloužena mše s litoměřickým biskupem. V sobotu se pak od 10,00 hodin koná nohejbalový turnaj, chybět nebudou pouťové atrakce a stánky, hrát bude kapela Fox Band, představení si chystají děti ze Strupčic. V rámci poutě se koná také jarní výšlap – v pořadí čtvrtá Vesnická šlápota. Účastníky přivede ze Strupčic na sušanskou náves. Sraz je v 10,00 hodin ve Strupčicích na koupališti.

Foto: Hrad Hauenštejn.