e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Na kole za žateckými památkami

publikováno: 24.4.2017, kategorie: Sport, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V sobotu 29. dubna můžete s žateckým muzeem vyrazit na cyklistický závod městem a okolím, který potrénuje nejen vaši fyzičku, ale také znalosti o žateckých památkách. Rodinný cyklozávod bude startovat na zahradě muzea v Žatci.

U pěti památek v Žatci a blízkém okolí budou rozmístěna kontrolní stanoviště, kde bude závodníkům zadán vždy jeden úkol v podobě rébusu, hádanky atd. K úspěšnému absolvování závodu je nutné na kole projet všechna kontrolní stanoviště a za zde splněné úkoly získat příslušná razítka do listu s mapou, který tým dostane na startu. Za nesplnění úkolu bude týmu připočtena pětiminutová penalizace. Trasu si může každý tým zvolit individuálně, čím lepší trasu zvolí, tím větší bude šance na výhru.

Maximální počet členů jednoho týmu je 5, kategorie rodiny s dětmi do 15 let a kategorie rodiny s dětmi nad 15 let. Cílový čas týmu bude zapsán, až budou všichni členové týmu v cíli. Pokud některý z členů týmu závod nedokončí, diskvalifikován bude celý tým.

Za dětské závodníky zodpovídají dospělí v jejich týmu. Účastník mladší 18 let musí mít po dobu jízdy nasazenou ochrannou přilbu.

Prezence závodníků od 9,00 hodin, start závodu od 10,00 hodin. Start (i cíl) závodu bude v zahradě hlavní budovy muzea, Husova 678, Žatec. Zde získáte startovní listinu s mapou a vyrazíte vstříc dobrodružství. Týmy budou vypouštěny na trasu postupně ve 2 minutových intervalech. Trasa závodu bude dlouhá zhruba 10 km. Startovné je 60 Kč za tým.

Své dotazy či přihlášky můžete posílat mailem na merdova@muzeumzatec.cz, případně telefonicky na 774 411 350.