reklama 300 turistických cílů na jednom místě
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Čtečky knih a další novinky v knihovně

publikováno: 24.1.2013, kategorie: Vzdělávání, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Od poloviny ledna nabízí kadaňská knihovna zajímavou technickou novinku. K seznámení s novým trendem v knižní kultuře budou sloužit nové čtečky knih pořízené na oddělení pro děti a pro dospělé na hradě a rovněž na pobočku. Kromě toho jste zváni na křest afrických pohádek a můžete využít i další novinky rozvozu knih.

"Sám jsem ještě do nedávna byl svázaný předsudky vůči této formě přijímání literatury, ale staly se dvě věci, které tuto mou vnitřní bariéru prolomily. Jednak jsem si přečetl rozhovor s doc. Richardem Pichlíkem, který působí na FF UK jako ředitel Ústavu informačních studií a knihovnictví, a jednak moje maminka dostala čtečku od Ježíška. Spisovatelé i úředníci v 60. letech 19. století se také bránili psacímu stroji a v 80. a 90. letech 20. století se zase ti, co nedali dopustit na jejich psací stroj, bránili psaní na počítači, nicméně pokrok se nezastavil, i když dodnes jsou básníci píšící rukou a zřejmě ani nikdy nevyhynou čtenáři papírových knih. Sám doc. Pichlík je příznivcem obojího způsobu čtení a moje maminka, která je vášnivou čtenářkou a často cestuje, si svoji čtečku nemůže vynachválit," vysvětluje Jan Losenický.

V knihovně si tedy můžete čtečku zapůjčit a vyzkoušet, zda vám tato technická novinky bude vyhovovat. K dispozici je na všech odděleních kadaňské knihovny. "Mezi knihami, které pro tento účel nahrajeme, bude i jedna rarita, kterou si zatím v papírové podobě přečíst nemůžete. Jsou to Příběhy jižní Afriky, křovácké legendy, které z angličtiny přeložil Martin Šíl a vydalo nezávislé nakladatelství Abela Publishing v Londýně," doplnil Jan Losenický. Křest knihy pak proběhne v Galerii Josefa Lieslera 31. ledna od 17,00 hodin.

Další novinkou, kterou kadaňská knihovna nabízí, je rozvážka knih po Kadani. Služba je určená čtenářům se sníženou pohyblivostí. "Knihy budeme rozvážet vždy první úterý v měsíci v dopoledních hodinách a cena za službu bude 10 Kč. Bližší informace na telefonním čísle 474343283 nebo na emailu dospeli@knihovnakadan.cz. Máte-li v okolí někoho, komu by tato informace mohla prospět, prosím informujte ho," vyzývá Jan Losenický z knihovny.