e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Na žateckém náměstí už se dá bruslit

publikováno: 23.12.2020, kategorie: Sport, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

O víkendu se otevřelo na náměstí Svobody v Žatci kluziště. Zabruslit si můžete přijít každý den, jen je třeba dodržovat hygienická opatření. Stejně jako každý rok je i letos bruslení v Žatci zdarma. Další kluziště je otevřeno v Teplicích, ostatní města se nepřidala. POZOR - od 27.12. pouze 2 lidé na kluziště!

Kluziště na hlavním žateckém náměstí je v provozu od časného rána až do pozdního večera. Díky tomu si na něm může prostřídat více lidí. Letos totiž platí zcela jiná pravidla - na ledové ploše smí být maximálně šest osob najednou. Podmínkou jsou samozřejmě i zakryté dýchací cesty. Kvůli omezením zatím není možné hrát hokej.

Provozní doba kluziště je ve všední dny od 7,00 do 21,30 hodin, o víkendu do 22,00 hodin. Jak dlouho bude ledová plocha v centru města fungovat, zatím město nesdělilo.

Ostatní města letos bruslení na náměstích vzdala, neotevřelo se kluziště ani v Radničním parku v Mostě, ani v centru Kadaně. Bruslit se dá u obchodního centra Olympia v Teplicích. Zdejší Ice aréna je otevřena denně od 9,00 do 19,00 hodin s pauzami na údržbu ledu, v sobotu od 10,00 hodin. Otevřeno bude i na Štědrý den do 14,00 hodin a na Silvestra do 16,00 hodin. I zde smí na kluziště pouze šest lidí, takže je třeba si rezervovat svůj čas předem (https://www.ice-tec.cz) kvůli jistotě, že se na led dostanete. Vstupné je 50 korun na 30 minut, delší časové úseky nejsou možné, aby se vystřídalo co nejvíce lidí.

Foto: Město Žatec.