e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na prodloužený víkend 25. až 28. října

publikováno: 23.10.2019, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Poslední říjnový víkend bude plný strašidel a pohádkových bytostí - strašit se bude chomutovské zoo, na zámcích Jezeří i Krásný Dvůr, libochovický obsadí pohádkové bytosti. K tomu přidáme historický vlak do Krušných hor, šlapání zelí a běh kolem jezera.

Oslava sklizně a řemesel
Sváteční pondělí 28. října si můžete užít na zámku Valdštejnů v Litvínově, kde se koná Oslava sklizně a řemesel. V parku a na nádvoří bude probíhat jarmark, v zámku různé tvůrčí dílny a také soutěž o nejlepší litvínovské jablko. Program vyvrcholí lampionovým průvodem a ohňostrojem. Podrobnosti se dozvíte v článku Litvínovský zámek oslaví sklizeň a řemesla.

Figurkáři
Na čtyři stovky figurek, bust a dioramat bude poslední říjnový víkend k vidění v mosteckém muzeu. Uskuteční se tam podzimní setkání figurkářů. Netradiční koníček představí návštěvníkům nejen na výstavě, ale také na řadě ukázek. Otevřeno bude od soboty do pondělí. Podrobnosti najdete v článku Mostecké muzeu poodhalí svět figurkářů

Odhalení pomníku
Slavnostní odhalení zrekonstrukovaného pomníku obětem První světové války v Křimově proběhne 27. října od 13,00 hodin. Čestnou stráž a pietu zajistí Chomutovská ostrostřelecká společnost – C.K. privilegovaný střelecký sbor, Chomutov, spolu s členy z Muzea československého opevnění z let 1936 – 1938 „Na Kočičáku“. Účastí i slovem podpoří Svaz bojovníků za svobodu a další. Zazní stylové vojenské pochody z dob první republiky v podání Staročeské dechovky z Jirkova pod vedením Vladimíra Vosiky.

Křest průvodce
V den, kdy si připomínáme 101. výročí založení Československa, pokřtí dvojice autorů publikaci nazvanou Obrana Chomutova v roce 1938. Jde o první publikaci, která vás provede Muzeem československého opevnění z let 1936 až 1938 Na Kočičáku. Křest se koná v pondělí 28. října od 15,00 hodin v rekreačním centru Hřebíkárna v Chomutově.

Historický vlak
U příležitosti oslav 25 let společnosti LOKO-MOTIV můžete vyrazit na jízdu parním historickým vlakem z Chomutova do Vejprt a zpět. Vlak jeden v sobotu 26. října z Chomutova v 9,30 hodin, přes Křímov, Měděnec, Kovářskou do Vejprt. Na nádraží ve Vejprtech se představí členové Muzea československého opevnění na Kočičáku a od 13,30 hodin budou hrát country kapely v Kulturním domě. Zpět se vlak vrací v 17,00 hodin. Jednosměrná jízdenka stojí 80 Kč, děti 40 Kč a platí i jako vstupenka na hudební vystoupení.

Flašinety a staré Postoloprty
Populární flašinetář Jan Bondra předvede v Postoloprtech ukázky a popovídá si s návštěvníky o krásných starých hracích strojích. Program začíná v neděli 27. října od 15,00 hodin v sále knihovny. Historickými obrázky Postoloprt besedu doprovodí známý sběratel Radek Kos. Vstupné dobrovolné.

Běh kolem jezera
Kolem Jezera Most si můžete zaběhat v pondělí 28. října. Hlavní závod měří 11 km, malý 4,5 km. Prezence bude od 9,00 hodin u děkanského kostela v Mostě, start v 11,00 hodin. Startovné činí 250 korun, pro juniory na krátkou trať 50 Kč, je nutné se přihlásit předem na www.behjezeromost.cz.

Oslavy výročí
101. výročí vzniku Československa připomene v Žatci vzpomínková akce na Kruhovém náměstí. Bude se konat v pondělí 28. října od 11,00 hodin za účasti armády.

Metalová show
V sobotu 26. října od 20,00 hodin pořádá Rokáč Vinohrady v Mostě metalový večer. Vystoupí na něm kapely The Most Metal Show, Sixth Dimension, Sectesy, Old a Blooddreek. Koncert je beneficí pro děti tragicky zemřelé Evy Justové. Výtěžek ze vstupného a jakékoliv dobrovolné příspěvky věnují pořadatelé po akci jako výraz podpory od Sixth Dimension a fanoušků.

Strašidelná zoo
Trochu strašidelný, hodně poetický a rozhodně zábavný podvečer nabídne zoopark v Chomutově. Za doprovodu skupiny 4. cenová budeme soutěžit o nejnápaditěji vyřezanou dýni, přehlídka strašidelných masek bude zakončena velkolepou ohňovou show. Program začíná v 15,00 hodin v dětské zoo.

Strašidelný park
Strašidelnou cestu zámeckým parkem nabídne malým i velkým odvážlivcům zámek Krásný Dvůr na Podbořansku. Vyrazit můžete v pátek a sobotu 25. a 26. října od 18,00 do 21,00 hodin a poté následující víkend 1. a 2. listopadu od 17,30 hodin. Vstupné je 60 Kč. Místa je nutná rezervovat na e-mailu kovarikova.sarka@npu.cz. Dřívější termíny jsou určeny menším dětem.

Hasičské setkání
Na úpatí hory Říp se v pondělí 28. října uskuteční setkání hasičských sborů z Podřipska. Nejprve uctí památku úsvitu našich dějin u sochy praotce Čecha v Krabčicích-Rovném a poté půjdou průvodem alejí k úpatí Řípu, kde přesně v poledne houkáním všech přítomných požárních automobilů bude setkání oficiálně zahájeno. O hudební doprovod se postará Velký dechový orchestr z Mělníka. Následovat bude program s hasičskými soutěžemi a ukázkami práce, k vidění bude také historická technika, pro nejmenší skákací hrad a děti si budou moci vyzkoušet hašení malou stříkačkou a také stánky s občerstvením. Program vyvrcholí v 16,00 hodin hasičskou fontánou na vrcholu Řípu.

Autoshow
Oblíbená soutěž amatérských jezdců na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu The Most Challenge jde do finále. Poslední šanci promluvit do celkového pořadí mají účastníci soutěže v sobotu 26. října. Soutěž je součástí tradičního rozloučení se závodní sezonou pod názvem The Most AUTOSHOW #10. Akce se koná od 9,00 do 17,00 hodin, vstup i parkování zdarma, jízdy na dráze jsou zpoplatněné.

Zámek plný kouzel
Zámek Libochovice ukončí návštěvnickou sezónu tento víkend. Historické interiéry zámku zaplní pohádkové bytosti - princezny, králové, ježibaba i čert. Na nádvoří bude občerstvení a tržiště. Prohlídky budou začínat podle zámku každou čtvrthodinu, vstupné je 150 Kč, děti 100 Kč rodinné 300 Kč. Program se koná v sobotu i neděli 26. a 27. října vždy od 13,00 hodin.

Divadelní žně
V Klášterci nad Ohří začínají v sobotu 26. října 17. divadelní žně, letos s podtitulem demoliční. Kulturní dům, kde se představení ochotnických souborů budou odehrávat, totiž čeká velká rekonstrukce. Představení můžete vidět až do 2. listopadu každý den od 19,00 či 20,00 hodin. Program najdete v Kalendáři akcí.  

Oživlá strašidla
Také zámek Jezeří zakončí sezónu s pohádkovými bytostmi, ovšem poněkud strašidelnějšími. Desítky strašidel, mágů a nadpřirozených bytostí budou v sobotu i neděli vašimi průvodci ztemnělým zámkem. Protože tato podívaná je pro řadu návštěvníků opravdu děsivá, je připraven i malý okruh pro děti a slabší povahy. Program trvá od 11,00 do 15,00 hodin.

Lesenské šlapání zelí
Tradici podzimního šlapání zelí si můžete připomenout v Lesné v Krušných horách na Chomutovsku. Doplní ho vepřové hody a hudební slavnosti. Přineste si kamenný zelňák, obujte gumáky a v dubových sudech si ušlapejte pod dohledem zkušených „šlapaček“ vlastní zelí. Ochutnáte zelné speciality, zabijačkové dobroty a zapijete regionálním pivem.

Lampionový průvod
Okolo rybníka Barbora v Duchcově projde v pondělí 28. října vpodvečer lampionový průvod. Vychází od kostela v 17,00 hodin a v čele průvodu půjde dechová Krušnohorská kapela. Po návratu zpět před kostelem bude připravena zábava – písničky a soutěže, závěr večera bude patřit ohňové show Radima Lůžka.

Dušičkový víkend v levandulové zahradě
Levandulová zahrada Anette v Klapém u Libochovic se chystá na zimní spánek a je krásně podzimně vybarvena. O víkendu nabídne návštěvníkům dušičkové výrobky, věnce, koše, květináče a také dobroty a domácí občerstvení. Otevřeno od 10,00 do 16,00 hodin.

Další tipy můžete vyhledávat prostřednictvím Kalendáře akcí.

Foto: Zoopark Chomutov.