e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Brány dílen, farem a výroben dokořán

publikováno: 23.9.2021, kategorie: Turistika, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

V sobotu 25. září se otevře po České republice téměř šedesáti řemeslných dílen, zemědělských farem a výroben potravin či nápojů. Všechny spojuje to, že v nich vyráběné produkty byly oceněny některou z regionálních značek kvality. Akce Porta Aperta otevře třeba chrámecké vinařství nebo vánoční dílnu v Krupce.

"Vedle jedinečné možnosti poznat, kde a jak certifikované produkty vznikají, a setkat se s jejich tvůrci, bude na řadě míst možné vlastnoručně si vyzkoušet výrobu a podle charakteru produkce budou připravené i ochutnávky či doprovodné programy pro děti i dospělé," informují organizátoři z Asociace regionálních značek.

Kam konkrétně se můžete podívat. Například do vitrážové dílny v Lubenci na Podbořansku. Čekají vás exkurze, ukázky výroby, možnost vlastnoručního vyzkoušení výroby, dílna pro děti. Exkurze je třeba předem domluvit, cena je 500 Kč pro 2-10 lidí, nad 20 lidí zdarma.

Otevře se také České vinařství Chrámce, kde budou připraveny exkurze, ukázky výroby, prodej výrobků, degustace, dílna zdarma, ochutnávky, hledání pokladu pro děti. V dílně Zmítko-Kouzlo Vánoc v Krupce můžete vidět výrobu ručně malovaných ozdob, čekají vás ukázky i dílna pro děti. Exkurze do výrobních prostor a ukázky výroby nabídne i keramická dílna Romany Kášové v Zaječicích na Mostecku.

Mapu a seznam míst, která bude možné v rámci prvního ročníku PORTY APERTY navštívit, spolu s popisem nabídky a odkazy na další informace najdete na www.porta-aperta.cz

Ilustrační foto: Asociace regionálních značek.