e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zahradu Křížovy vily v Žatci zaplní podzimní ovoce

publikováno: 23.9.2019, kategorie: Výstavy, autor: Jitka Krouzová/redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Regionální ovocnářská výstava v Žatci se bude letos již popáté. Jablka, hrušky a švestky od sadařů a zahrádkářů z blízkých ovocnářských oblastí budou k vidění v Křížově vile v pátek 27. a v sobotu 28. září. Některé odrůdy budou k ochutnání a soutěžit se bude o nejkrásnější jablko.

Na zahradě muzejní vily se můžete občerstvit, nakoupit ovocnářské produkty nebo zabavit své děti v tvořivém koutku a při zpracování ovoce. Na sobotní odpoledne je připravena k poslechu a odpočinku hudba lubenecké kapely Modrá kost a zpěv žatecké písničkářky Ráchel Pabianové.

Zahrádkářům nabídne muzeum odborné určení odrůdy u donesených jablek, semínka ze sdíleného projektu Semínkovna či návody a pěstitelské rady od odborníků z Českého zahrádkářského svazu.

V budově Křížovy vily najdete v patře výstavku s tipy na výlet za ovocnářskými zajímavostmi a výstavu džemů a marmelád z domácností i dílen drobných živnostníků v našem regionu. Vybrané zavařeniny budou v sobotu hodnoceny odbornou komisí, která vybere tři nejchutnější džemy a od 15,00 hodin bude ochutnávka zavařenin určena i veřejnosti. 

Po dobu trvání výstavy si návštěvníci mohou prohlédnout i aktuální výstavu papírových modelů v přízemí Křížovy vily nebo výtvarné dekorace s námětem ovoce od žateckých mateřských škol a výtvarného oboru ZUŠ. Po oba dny je výstava otevřena od 10,00 do 17,00 hodin. Vstupné základní 30 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 60 Kč.