e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Jak se bydlelo za gotiky? Nová výstava na chomutovské radnici

publikováno: 23.6.2021, kategorie: Výstavy, autor: Zuzana Chaloupková

Sdílet: facebook twitter google+

Výstava Odstíny gotiky - Nábytek a interiéry středověku je stěžejní akcí Roku gotiky, který letos připomíná Oblastní muzeum v Chomutově. Návštěvníky přenese do malebné i pestrobarevné krásy středověkých interiérů a poodhalí nejrůznější zákoutí tehdejšího soukromého života.

V budově historické chomutovské radnice bude k vidění tvorba uměleckého truhláře a řezbáře Ladislava Sluky, řečeného Kocoura Pozdnického, a jeho ženy Moniky Slukové, zvané Holubička. Ta zde představí nejen středověkou módu, ale i bytový textil. Výstava potrvá až do ledna příštího roku a bude přístupná i formou virtuální prohlídky.

V průběhu výstavy proběhne několik komentovaných prohlídek s autory výstavy, kteří návštěvníky seznámí se středověkými interiéry a dobovými řemeslnými postupy výroby nábytku. V rámci výstavy je také připravena talk-show spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky, jenž návštěvníkům přiblíží život ve středověku prostřednictvím literárních hrdinů svých románů. Návštěvníci budou moci výstavu a doprovodný program shlédnout i během Muzejní noci, která je letos naplánována na září.

Foto: Oblastní muzeum Chomutov.