e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zámek Duchcov chystá řadu akcí, o nichž můžete hlasovat

publikováno: 23.6.2015, kategorie: Památky, autor: Marian Hochel

Sdílet: facebook twitter google+

Na webových stránkách zámku Duchcov byla spuštěna nová anketa o akci roku, ve které můžete hlasovat pro pětici nominovaných akcí na duchcovském zámku v letošní návštěvnické sezóně. Podívejte se, co všechno ještě duchcovský zámek tuto sezónu chystá. O vítězství se uchází i atraktivní výstava Háčkovaný svět, která v jarních měsících zvala malé i velké do světa panenek, jejich příběhů a oblečků v zámecké Galerii Giacomo (na fotce).

Casanova se žení – tak se jmenují červencové netradiční oživené prohlídky s prvky opery a baletu, na které budou mít nevěsty ve svatebních šatech vstup zdarma. Pozor! Prohlídky budou interaktivní, v sobotu 11. července si totiž svůdník Casanova bude vybírat svou nevěstu… 

Máte rádi film? Světlo, kamera, akce! je pokyn, který symbolicky a neotřele rozezní zámeckou Galerii Giacomo na letní prázdninové měsíce. Správa zámku totiž připravuje od 12. června velkou letní výstavu československého filmového plakátu 20. století. Určeno nejen pro pamětníky!

V anketě o akci roku můžete hlasovat i pro výjimečné koncertní vystoupení, které se bude konat u příležitosti Dnů evropského dědictví (EHD). V sobotu 12. září se na zámek Duchcov vrátí mnoha hudebními cenami ověnčená zpěvačka a hudební experimentátorka Lenka Dusilová, která představí mimořádný audiovizuální program. Její vystoupení se bude konat přímo v pavilonu pro Reinerovu fresku v zámecké zahradě ve prospěch benefičního projektu. 

Kámen mudrců Giacoma Casanovy aneb alchymie, jak ji ještě neznáte je „krycí“ název pro oživené prohlídky zámku potmě, které se uskuteční v sobotu 3. října. Během prohlídek se bude objevovat nepoznané, čeká Vás nejedno překvapení. Prohlídky budou spojeny s premiérovým promítáním výjimečného filmového materiálu o životě Giacoma Casanovy na zámku Duchcov z dílny Petra Stolaře a Divadla V Pytli. 

Pokud Vás některá z uvedených akcí zaujala, neváhejte a hlasujte! Hlasy lze posílat v anketě zveřejněné na webových stránkách zámku www.zamek-duchcov.cz do 31. března 2016. 

Anketa o akci roku na zámku Duchcov pomáhá mapovat zájem návštěvníků o kulturní dění na zámku, a zároveň slouží jako užitečná inspirace pro koncipování programové nabídky na další návštěvnickou sezónu. V minulých ročnících ankety bodovaly na prvních příčkách výstavy v zámecké Galerii Giacomo Zámek pletený z krajky (2014) a Třináctá komnata Napoleonova (2013), dále benefiční Concertino Lenky Filipové pro Reinerovu fresku (2012) a Casanovské slavnosti (2011).