e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

European Handbike Circuit v Lounech již po třinácté

publikováno: 23.6.2015, kategorie: Sport, autor: Ladislav Bába

Sdílet: facebook twitter google+

V sobotu 27. června se v Lounech pojede další závod „vozíčkářů“ z letošní série Evropského poháru handbiků. Myšlenka na uspořádání závodu handbikerů – tzv. ručních kol vznikla v průběhu roku 2002. Jen pro připomenutí, v tomto roce se na startu Memoriálu Karla Raise objevil rakouský hendikepovaný závodník Christian Peter, kterému se v Lounech velice líbilo. Chválil, jak trať Memoriálu, tak organizační schopnosti pořadatelů i pohostinnost města Loun.

V té době byl jedním z hlavních představitelů organizace, která pořádala v Evropě seriál závodů nazvaných European Handbike Circuit a organizátorům z ASK Elna Počerady nabídl možnost vstupu do tohoto prestižního podniku. Záměr se povedl a v roce 2003 se uskutečnil první ročník European Handbike Circuit Louny. V roce 2006 se v Lounech dokonce uskutečnilo na této trati i I. EHF Mistrovství Evropy v ruční cyklistice. Od tohoto roku se jezdí v této disciplíně v Lounech i kritérium ulicemi města a přivádí na start více a více aktivních účastníků i diváků.

Letošního roku se tedy pojede v Lounech již 13. ročník tohoto prestižního závodu. V sobotu 27. června se nejdříve odstartuje dopolední časovka Louny – Počedělice a zpět v délce 15 km. Odpoledne čeká závodníky atraktivní kriterium jednotlivců v ulicích města - start Komenského náměstí před T-Mobile, Husova, Českých bratří, Hrnčířská, Osvoboditelů, Na valích, Komenského náměstí. Součástí Evropského poháru jsou i vložené závody a to - nesoutěžní jízda na všem co má kolečka do průměru 20 cm a veřejný závod v jízdě na koloběžce, který je pořádán v rámci Mistrovství České republiky. V tomto závodě se očekává rekordní účast. Všechny závody kategorie HC jsou započítávány do seriálu European Handbike Circuit a bodovány dle pravidel EHC. Součástí závodu EHC je zvlášť vyhodnocen závod handbiků v časovce jednotlivců – Mistrovství České republiky.

FOTO: Ladislav Bába, Start časovky v loňském roce