e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Světové hudební hvězdy míří do Teplic

publikováno: 23.5.2022, kategorie: Hudba, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Ve čtvrtek 26. května začíná 57. ročník Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, který nabídne dvě desítky koncertů napříč celým krajem. Zahajuje tradičně v teplické koncertní síni. Sedm symfonických a čtrnáct komorních koncertů přinese řadu zajímavých jmen současné klasické hudební scény tuzemské i zahraniční. Seznamte se s programem....

Hned v případě Zahajovacího koncertu 26. května hovoří organizátoři o velkém úspěchu, neboť po několikaletých jednáních se vedení filharmonie podařilo do Teplic získat velmi vytíženého světoznámého basbarytonistu Adama Plachetku s výběrem světových oper. Na teplickém pódiu se také se Severočeskou filharmonií opět představí sólisté newyorské Broadway v projektu, kdy společně vystoupí se sólisty pražského muzikálového divadla Broadway pod názvem Broadway New York meets Broadway Prague. 11. června festival nabízí Koncert k 50. Výročí Konzervatoře v Teplicích a opomenout nelze ani Závěrečný koncert, který je programově kompletně věnován Ludwigu van Beethovenovi.

„Dramaturgie letošního festivalu však obsahuje i řadu dalších zajímavých projektů. 16. června se uskuteční například koncertní provedení opery Bergmönch skladatele Josefa Matyáše Wolframa, uznávaného autora oper a také starosty města Teplice v první polovině 19. století a významné osobnosti, která se zasloužila velkou měrou o založení stálého profesionálního teplického orchestru v roce 1838, předchůdce nynější Severočeské filharmonie Teplice. Festival obsahuje i mnoho komorních koncertů,“ říká Roman Dietz, ředitel Severočeské filharmonie Teplice, která Beethovenův festival každoročně pořádá.

Už zítra vám představíme čtvrteční koncertní hvězdu - Adama Plachetku a pozveme i na další zajímavé koncerty ve Speciálu Beethovenův festival 2022. Podrobný program najdete také na www.beethovenfestival.cz.