e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Útulek fest už je plnoletý, rozběhne se 10. května

publikováno: 23.4.2019, kategorie: Hudba, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Letošní 18. ročník benefičního open air festivalu na podporu útulků na Ústecku zaštěká/zamňouká o víkendu 10. a 11. května, a to celkem posedmé na ústeckém hradě Střekov v Ústí nad Labem. Ve dvou dnech na celkem třech scénách přivítá 25 hudebních smeček či solitérů. Dosud se díky festivalu podařilo opuštěným zvířatům přispět částkou vyšší než půl milionu korun.

"Mezi největší tahouny "plnoletosti" řadíme dvě 30leté legendy - Vltavu Roberta Nebřenského a plzeňskou Znouzectnost. Teplice zastoupí punkeři Do řady! a Děčín zas reggae Michala Šepse (& jeho Reggimentu). Velkou, nejen festivalovou, pozornost v posledních letech upoutává zběsilý nářez pražských Hentai Corporation, nicméně my se rovněž radujeme z, rovněž premiérové, účasti ústecké crust-grindeové ikony Močový khameni," hlásí jeden z pořadatelů Emilio Dvořák.

Dvě kapely budou německé (Offbeat Foundation & Stumbling District), obě zahrají na gotické zřícenině podruhé. Po loňském křtu ústeckých Točílas letos dojde na křest ústecko-brněnského dua Gem Reflection. Sobotní malá scéna přivítá osm vystoupivších, mezi nimi i dvě anglická jména - písničkářku Joie & one-man projekt The Worrisome Ankletrout.

Útulek Fest, po loňském úspěchu, opět moderují "učitelka-zpěvačka" Kytička & herec Činoherního studia Jan Plouhar. "Z doprovodného programu, který obohatí zejména sobotu, bychom rádi upozornili na možnost asijské lukostřelby či projížďku na bruslích. Na hrad či Útulek si u nás lze pořídit trvalou vzpomínku formou tetovaní a paměť "utužíte" též díky tričku a odznáčku s letošním motivem, "pestrobarevným" hafanem," dodává Emilio.

Vstupenky v předprodeji za 240 Kč lze zakoupit v ústeckých předprodejích nebo na www.vstupenkyusti.cz, na místě to bude na oba dny 290 Kč. Děti do 13 let mají vstup zdarma, rovněž tak parkování a stanování v areálu. Výtěžek opět podpoří psy v Ústí a na Litoměřicku, stejně tak i kočičí spolky Felisicat (UL) a Fousek (Teplice). Celkový výtěžek, proměněný zejména na granule a konzervy, za uplynulých sedmnáct ročníků činí 530 000 Kč. Další informace najdete na www.utulekfest.cz.