reklama FD System - vývoj software pro vaše podnikání
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Zámek Ploskovice láká děti na prohlídky s Večernicí

publikováno: 23.3.2026, kategorie: Pro děti, autor: redakce

Sdílet: facebook

V návštěvnické sezóně 2026, která začíná 3. dubna, připravil zámek Ploskovice u Litoměřic oblíbený rodinný program Prohlídky s Večernicí. Speciální zážitková trasa je určena především rodinám s dětmi a připomíná jednu z pohádek, která se na zámku natáčela.

Program probíhá od 3. dubna do 12. září 2026 v rámci otevírací doby zámku. Návštěvníci se během přibližně čtyřicetiminutové prohlídky vydají do reprezentativních prostor ploskovického sídla, kde je doprovodí pohádková postava Večernice. Ta propojuje historická fakta s vyprávěním inspirovaným legendami, příběhy a dětskou fantazií. Výklad je přizpůsoben mladším návštěvníkům, aniž by ztrácel svou odbornou a historickou hodnotu.

Místo pouhého poslechu se stávají děti aktivními účastníky dění – odpovídají na otázky, plní drobné úkoly a objevují detaily, které by při běžné prohlídce snadno přehlédly. Historické interiéry tak ožívají nejen jako kulisa minulosti, ale jako prostor plný příběhů a pohádek, kde se zde natáčely, jako například Princ a Večernice, Jak si zasloužit princeznu, Jezerní královna, Čertova nevěsta.

Prohlídky neprobíhají každý den a je možné si koupit vstupenky on-line.