e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Velikonoční tradice po dva víkendy v Oseku

publikováno: 23.3.2015, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Pavla Votavová

Sdílet: facebook twitter google+

Informační turistické centrum v Oseku jako již tradičně pořádá ve dvou víkendech výstavu Velikonočních tradic v areálu cisterciáckého kláštera Osek. Poprvé se návštěvníkům otevře v sobotu a neděli 28. a 29. března a poté i první dubnový víkend. Můžete si osobně vyzkoušet řadu velikonočních zvyků a řemesel nebo se zapojit do soutěží.

Čekají na vás ukázky řemeslných dovedností, jako jsou např. foukání velikonočních skleněných vajec s Monikou Tvrzníkovou, jejich vlastnoruční zdobení, zdobení kraslic paní Rosypalovou – členkou Asociace malířů kraslic v Libotenicích, zdobení perníčků, práce na tkalcovském stavu, tradiční dílničky DDM Osek, řezbářské umění a další. K zakoupení bude spousta drobností s jarní či velikonoční tématikou, nejen od našich řemeslníků. Budete si moci vyzkoušet techniku mramorování velikonočních vajec.

5. dubna od 12,00 hodin výstavu navštíví mláďátka z Minifarmy Dlouhá Louka. V průběhu Velikonočních tradic se můžete zúčastnit některé z několika připravovaných soutěží s velikonoční tématikou jako např. honění vlčka či obruče. Soutěží se také o nejlepší, nejoriginálnější Čtyřverší na téma Velikonoce – své čtyřverší můžete donést osobně, zaslat poštou do Informačního turistického centra Osek, Rooseveltova 1, 417 05 Osek nebo zaslat na email: itc@osek.cz, a to nejpozději do 27. března 2015. Soutěž o čtyřverší bude pak vyhodnocena 29. března v 11,00 hodin v ITC Osek.

Výstava Velikonoční tradici v ITC Osek ve vstupních prostorách kláštera je otevřena 28. a 29. března a 4. a 5. dubna vždy od 10,00 do 17,00 hodin. Vstup je zdarma.