e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na vánoční víkend 24. až 26. prosince

publikováno: 22.12.2021, kategorie: Tipy na víkend, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Jako každý rok pro vás máme pár tipů, kde můžete čekat na Ježíška, nebo kam si vyrazit během vánočních svátků. A máme něco i pro ty, kteří si budou chtít od Vánoc odpočinout.

Vánoční park
Adventní program v Chomutově se letos přesunul do městského parku, kde bude trh a kluziště otevřeno do 23. prosince, každý den od 10,00 do 18,00 hodin.

Vánoční troubení
Z chmelového Majáku v Žatci zazní před Štědrým dnem, ve čtvrtek 23. prosince, v 18,00 hodin koledy z podání Žateckých trubačů.

Tradice v kostele
Okrašlovací spolek Budíček pořádá v kostele Jana Křtitele ve Vroutku štědroodpolední program Vánoční tradice a betlémské světlo s hudebním doprovodem. Otevřeno bude od 13,30 do 15,00 hodin. 

Půlnoční na horách
Kouzelná atmosféra nočních hor vás čeká při mši v kostele Nejsvětější Trojice v Malém Háji u Hory Svaté Kateřiny v Krušných horách. Začíná na Štědrý den od 23,00 hodin.

Další půlnoční mše
O půlnoci na Štědrý den začíná zpívaná Česká mše vánoční v kostele svatého Ignáce v Chomutově. Uslyšíte smíšený pěvecký sbor Hlahol doprovázený Komorním orchestrem města Chomutova.
V kostele Nejsvětější trojice v Klášterci nad Ohří proběhne mše 24. prosince od 16,00 hodin a poté půlnoční od 22,00 hodin.

Do muzea
Na Štědrý den bude otevřeno zdarma v muzeu v Lounech, a to od 10,00 do 16,00 hodin. Čeká vás tam vánoční výstava Madona - Maria s Ježíškem, která ukazuje desítky madon z různých období i materiálů. Nechybí ani pohyblivý betlém z Koštic.
Chomutovské oblastní muzeum bude mít otevřeno o dva svátky vánoční 25. a 26. prosince od 13,00 do 17,00 hodin. Aktuálně nabízí velkou výstavu na téma gotika a také 600 let starý příběh dobytí města husity.
Regionální muzeum v Teplicích bude mít otevřeno na Boží hod od 13,00 do 17,00 hodin, v neděli na Štěpána pak již celý den. Na Štědrý den si můžete přijít od 10,00 do 12,00 hodin prohlédnout do jízdárny vánoční výstavu ZUŠ Teplice.

Betlém na zámku
Stejně jako v loňském roce i letos nebude na zámku Červený Hrádek u Jirkova tradiční Živý betlém s průvodem. Nahradí ho na nádvoří a zámecké louce statický betlém i s Ježíškem, chybět nebude vánoční hudba a od 10,00 do 15,00 hodin stánek s občerstvením.

Pohoda Vánoc
Divadlo M chystá na Štědrý den od 22,00 hodin divadelní představení Pohoda Vánoc v kostelel Zvěstování Panny Marie na náměstí Republiky v Duchcově.

Vánoční pochod
Okrašlovací spolek Stroupeč na Žatecku pořádá čtvrtý ročník vánočního pochodu ze Stroupče do Přívlak. Sraz je v klubovně v neděli 26. prosince v 9,00 hodin.

Výstava betlémů
V Kostele svaté Barbory v Hrobě bude o Vánocích k vidění výstava betlémů, přijít můžete 23. nebo 24. prosince od 10,00 do 12,00 hodin nebo v neděli na Štěpána od 13,00 do 17,00 hodin.

Betlémské světlo
Před Štědrým večerem si můžete domů odnést světlo z Betléma. Připravili jsme pro vás přehled míst, kde budou skauti světýlko rozdávat. 

Palacká
Poněkud nevánoční akcí je vernisáž výstavy o historii současné podoby Palackého ulice v Chomutově s fotografiemi Miloše Štávka. Sraz je v neděli 26. prosince ve 14,30 hodin před hlavním vchodem do Chomutovské knihovny, celá akce se koná venku a je zdarma. Samotná výstava bude dále k vidění do konce ledna 2022 ve vitrínách uvnitř kruhového objezdu na Palackého ulici (Galerie Město).

Koncerty
Pokud si chcete odpočinout od vánočních koled, můžete vyrazit na koncerty. V neděli 26. prosince od 19,00 hodin koncertuje v teplickém KNAKu Krucipüsk. V sobotu od 19,00 hodin pořádá v litvínovské Ponorce vánoční besídku Xavier Baumaxa a v neděli Definitivní Ententýk.

Výlet na hory
Vánoční prázdniny si můžete zpestřit výletem do Krušných hor. Od čtvrtka 23. prosince budou jezdit z Mostu vlaky na Moldavu v Krušných horách každý den, a to až do neděle 2. ledna. Vlaky jezdí na trase přes Litvínov, Louku, Lom, Osek, Hrob a Dubí až do Mikulova a Moldavy osmkrát denně.

Foto: Pixabay.com