reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Tipy na podzimní prázdniny

publikováno: 22.10.2021, kategorie: Pro děti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

V příštím týdnu půjdou děti do školy jen dvakrát. Pokud přemýšlíte, jak je zabavit během třídenních podzimních prázdnin od 27. do 29. října, máme pro vás pár tipů. Z Mostu mohou vyrazit na výlety, v Lounech si užít halloweenský program a v Teplicích dobývat hrad Doubravka.

Teplický spolek Aktivity Nadohled připravil pro děti zážitkové podzimní prázdniny, které se ponesou v duchu známé televizní show Klíče od pevnosti Boyard. "My ovšem budeme sbírat klíče od hradu Doubravka, který nakonec otevřeme, podíváme se do něj a rovnou v něm i přespíme. Děti zažijí plné dny her, získají nové zkušenosti a zážitky. Zkusí si nejen některé nelehké úkoly, ale například také práci s mapou, šifrování, střelbu z luku a mnoho dalších aktivit," říká Martina Marešová. Připravena je jak příměstská, tak pobytová verze prázdnin. Přihlášky najdete na www.aktivitynadohled.cz.

Středisko volného času v Mostě zve děti ve středu 27. října na výlet do History parku Ledčice, v pátek pak chystá program k halloweenu včetně dlabání dýni a stezky odvahy. Přihlášky a podrobnosti zde.

Městská knihovna Louny dětem nabízí podzimní příměstský tábor pro děti od 9 do 13 let, a to od 27. do 30. října. V programu je výroba podzimních dekorací, projekce filmu s halloweenskou tematikou, bojovka, soutěže, strašidelné historky a mnoho dalšího. Ve stejném termínu chystá Klubovna Luna tulácký příměstský tábor, plný dobrodružství v přírodě v okolí Loun. Děti čeká výroba dekorace z přírodních materiálů, buřtování, vaření šípkového čaje, drakiáda, exkurze do hrnčířské dílny a mnoho dalšího. Určen je pro děti od 7 do 11 let. Více informací na www.mkl.cz.

Mostecké centrum Radost pro děti chystá dva výlet. Ve středu 27. října se mohou podívat do lezecké arény, na věž a do podzemí v Jirkově a v pátek 29. října do chomutovského zooparku. Přihlášky na webu http://radostmost.cz/.