e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Finanční dar od United Energy získaly tři organizace

publikováno: 22.8.2015, kategorie: Vzdělávání, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Zatímco se v prvním kole přijímání žádostí neziskových a příspěvkových organizací o sponzorský příspěvek sešlo 21 žádostí, v druhém kole doputovalo do United Energy pouhých 6 žádostí. Jedná se o nejnižší počet žádostí od roku 2009, kdy teplárenská společnost přijímání žádostí dle pravidel zavedla.

„Nízký počet doručených žádostí byl s největší pravděpodobností ovlivněn současným odstartováním Grantu Kdo si hraje, nezlobí, který byl určen neziskovkám, jež se zabývají volným časem dětí a mládeže. Právě tyto organizace tvoří zpravidla většinu žadatelů o sponzorský příspěvek. Tentokrát svou pozornost soustředily především na Grant,“, vyjádřila se k počtu žádostí Miloslava Kučerová, tisková mluvčí United Energy.

Z šesti žádostí vybrala teplárna tři organizace, které finančně podpoří a to Podkrušnohorské technické muzeum, na jehož provoz přispěje teplárna částkou ve výši 50 tisíc korun, Scholu Humanitas, která dar ve výši 80 000 Kč využije na podporu provozu a rozvoje Centra bakalářských studií a konečně Dětský diagnostický ústav, Středisko výchovné péče Dyáda v Mostě, jíž United Energy věnuje 20 tisíc korun na zajištění materiálního vybavení pro práci s klienty a pořízení vybavení terapeutické místnosti.