e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Pestrý a zábavný víkend v krušnohorském Božím Daru

publikováno: 22.7.2021, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Tento týden je na Božím Daru v Krušných horách pořádně živo. Ve městě se konají souběžně tři akce. U Ježíškovy cesty pracují motorovými pilami řezbáři, v pátek se otevře opravený kostel a v sobotu 24. července se koná Anenská pouť.

Již středy 21. července můžete vidět české a saské řezbáře, jak budou motorovými pilami vytvářet dřevěné pohádkové postavičky a lavičky. Jejich umění můžete vidět na prostranství u první boudičky Ježíškovy cesty až do soboty. 

V pátek 23. července bude znovuotevřen kostel sv. Anny, který prošel náročnou celkovou rekonstrukcí. V sobotu 24. července od 19,00 hodin se v něm koná zahajovací koncert Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera 2021. Poté je pro milovníky českých filmů připraveno promítání filmové komedie Ten, kdo tě miloval, ve které můžete v několika záběrech vidět vnitřní prostory kostela sv. Anny těsně před jeho rekonstrukcí. Promítání začíná od 22,00 hodin. A aby toho nebylo málo, v neděli 24. července si v kostele můžete od 14,30 hodin poslechnout hudební vystoupení pěveckého sboru Chorensemble Oberwiesenthal a od 15,00 hodin se zúčastnit Mše svaté, kterou bude sloužit Mons. Tomáš Holub.

V sobotu bude na renesančním náměstí Božího Daru připraven jubilejní desátý ročník Anenské pouti. K vidění budou řemeslníci, výrobci a umělci z celých Krušných hor. Množství stánků s typickými krušnohorskými výrobky doplní hudba z dob našich dědečků a babiček (vystoupení v 11,00 a 13,00 hodin před budovou radnice) či pohádkové vyprávění o vílích námluvách v podání Ochotnického spolku Ostrov (14,0 hodin). Šikovné i nešikovné děti se mohou zapojit do výtvarných a řemeslných dílniček a vytvořit originální dárek. Pouť bude probíhat od 10,00 do 17,00 hodin.

Foto: Město Boží Dar.