e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V Žatci už připravují 62. ročník Dočesné

publikováno: 22.7.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: redakce

Sdílet: facebook twitter google+

Žatecká Dočesná  – 62. ročník slavností chmele a piva se bude letos konat ve dnech 6. a 7. září. Výrazně ho ovlivní stavební práce v centru města, přesto pořadatelé opět připravují čtyři scény a spoustu hudebních vystoupení. Kdo letos zahraje?

"Program bude v letošním roce na čtyřech podiích. Hlavní scéna na náměstí Svobody, druhá scéna na náměstí Prokopa Velkého, třetí scéna si své místo našla v letním amfiteátru ve Vrchlického ulici. Čtvrtou scénu s historickou tématikou najdou návštěvníci tradičně ve Dvořákově ulici," informoval Karel Fiala z Městského divadla Žatec. Stavební práce omezí zejména oblast okolo radnice na náměstí Svobody a Hošťálkově náměstí.

Pořadatelé také představili první jména účinkujích. Na koho se tedy během dvou zářijových dnů těšit? Například kapely Slza, Monkey Business, Mňága a Žďorp, Alkehol, Vladimíra Mišíka & ETC, Františka Nedvěda a Tie Break, Janka Ledeckého, Honzu Křížka, Petra Kotvalda či Petru Janů a Janu Kratochvílovou a další. Pro zájemce bude otevřena Expozice muzea Homolupulů nebo výstava králíků, drůbeže, holubů a exotů. Součástí programu je také Streeball Cup, Skatečesná a festival Underwall. 

Stejně jako každý rok se budou na festivalu prezentovat desítky pivovarů. Návštěvníci pak mohou hlasovat o Pivovar Dočesné 2019, a to pomocí SMS. Otevřeny budou pro veřejnost i soutěže - v česání chmele na čas nebo v tanci párů s korbelem piva na hlavě. 

A pokud se chcete Dočesné zúčastnit pracovně, pořadatelé hledají pomocníky při stavění podií i dalších přípravných pracích. Zájemci o brigádu na Dočesné se mohou hlásit v žateckém divadle u paní Hany Zeleňakové, tel.: 415 710 519 nebo email: hannaz@centrum.cz.  

Foto: 1. DFK Žatec.