e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Měděnecké Krušení připomene v sobotu slavnou hornickou tradici hor

publikováno: 22.7.2019, kategorie: Slavnosti a festivaly, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Poprvé jako památka na seznamu světového dědictví UNESCO bude letos Měděnec v Krušných horách připomínat své hornické tradice v rámci akce Měděnecké Krušení. Sedmý ročník slavnosti se koná v sobotu 27. července odpoledne.

Program v Měděnci na Chomutovsku začíná v poledne. Obcí projde slavnostní hornický průvods hudbou a uniformovanými horníky. Během dne si můžete prohlédnout výstavu minerálů Krušných hor a Podkrušnohoří, uvidíte také ukázky hasičů a záchranářů. Součástí akce je i vzpomínka u pomníku Rudných dolů Měděnec - důl V. Řezáče, což byl poslední funkční důl v Krušných horách. V 17,00 hodin je naplánováno vystoupení Milana Pitkina a Františka Sysla, v šest začíná taneční zábava a o půlnoci program zakončí slavnostní ohňostroj.

Měděnec se jako unikátní památka na rudné dolování v Krušných horách stal součástí Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří, který byl na začátku července zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Informace o prohlídkách ve štolách vrchu Mědník najdete v Destinacích