e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

Litvínov chce propojit Voigtovy sady s dětským hřištěm

publikováno: 22.5.2015, kategorie: Zajímavosti, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

Město Litvínov má v plánu upravit po zámecké parku další rekreační prostor v centru města. Na řadě jsou Voigtovy sady nad barokním kostelem. Na středu 27. května radnice svolává občany, aby se k plánům na rekonstrukci parku vyjádřili.

Od 16,00 hodin se v aule budovy bakalářských studií Scholy Humanitas uskuteční veřejné projednání projektového záměru „Voigtovy sady“. Obyvatelům radnice představí projektový záměr na revitalizaci parku včetně jeho propojení s dětským hřištěm nad Voigtovými sady, takzvaným Benarským parkem u souačasného sídla Docela velkého divadla Litvínov.

Park za litvínovským kostelem svatého archanděla Michaela pochází ze 70. let minulého století. Kdysi stával za kostelem hřbitov a také rybník. Dnes v parku návštěvníci najdou například sochu Herkula barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna. Park byl pojmenován po Mikuláši Adauktu Voigtovi, litvínovském rodákovi, literárnímu historikovi a numismatikovi. 

Záměrem radnice je propojit sady s dětským hřištěm nad nimi a to vybavit modernějším zařízením a také herními prvky pro teenagery. Společně pak mají parky projít obnovou zeleně a dostat nové vhodnější cestičky a osvětlení. Upraveny mají být i trasy cest tak, aby lépe vyhovovaly tomu, jak lidé ve skutečnosti po parku chodí. Park by měl i nadále zůstat zcela otevřený pro veřejnost.