reklama Tipy na víkend
e-region.cz - regionální internetový magazín pro volný čas

V chomutovském zooparku se otevírá nová naučná stezka

publikováno: 22.5.2014, kategorie: Turistika, autor: Kateřina Táborská

Sdílet: facebook twitter google+

V chomutovském Podkrušnohorském zooparku se v pátek 30. května otevře zbrusu nová naučná stezka s interaktivními prvky. Návštěvníci na ní získají zábavnou formou informace o chráněných územích Natura 2000. V rámci partnerského projektu vybudovalo podobnou stezku Centrum ochrany přírody Krušnohoří v německém Schlettau.

"V zooparku nahlédnete do rozmanité přírody Krušnohoří na šesti stanovištích. Stezka představí síť chráněných území NATURA 2000 a zoopark jako Evropsky významnou lokalitu,  zavede vás do lučního světa a vysvětlí problematiku horských luk," vysvětluje Martina Pelcová.

Zastavení s názvem Svět vzhůru nohama ukazuje Krušnohoří jako oblast výskytu netopýra velkého, další seznámí návštěvníky s druhy bylinek, které byly v minulosti hojně používány v lidovém léčitelství. "Jak se cítí pták v přírodním úkrytu, si můžete vyzkoušet u zastavení Ptáčník, který se zabývá přírodními úkryty ptáků a důvody jejich ubývání ve volné přírodě. Poslední zastávkou naučné stezky je expozice rašeliny v roubené chalupě ve Staré Vsi," dodává Martina Pelcová ze zooparku.

Slavnostní otevření nové naučné stezky se uskuteční v pátek 30. května v 10,00 hodin za účasti českých i německých partnerů.